Plzeň vstoupila do boje o titul výhrou 2:1 nad Hradcem Králové

18:17aktualizováno  20:28
PLZEŇ/PRAHA - Fotbalisté Plzně posílili své ambice na titul v Gambrinus lize. Do jarní části vstoupili domácí výhrou 2:1 nad Hradcem Králové, která se ovšem nerodila snadně. Viktorii zachránily góly Bakoše ze 72. minuty a Koláře, jenž se prosadil v minutě osmdesáté. Až v nastavení kosmeticky upravil skóre Východočech Hochmeister.

Plzeň - Hradec Králové. foto: ČTK

Plzeňský trenér Vrba zakomponoval do základní jedenáctky proti Hradci tři nové tváře. Na postu stopera se vedle Bystroně objevil Neuvirth, který přestoupil z Baníku Ostrava. V záložní řadě pak nastoupili dva navrátilci: na křídle Fillo a ve středu Trapp. Na hrotu útoku se pohyboval Michal Ďuriš, který v české Gambrinus lize ještě nevstřelil jedinou branku.

A nejnebezpečnějším hráčem Plzně v úvodu utkání s Hradcem byl právě Ďuriš. Ve třetí minutě u pravé postranní čáry přihrávkou uvolnil Rezka, ten pasem pod sebe našel Filla, kterému střela nesedla podle představ.

Plzeň - Hradec Králové.

O několik málo chvil později Ďuriš balon nakopl za obranu, kam sprintoval Fillo, jehož ani druhý střelecký pokus síť nerozvlnil.

Po půl hodině hry se "votroci" osmělili a hra se vyrovnala. Místy lídra tabulky dokonce přehrávali, po pětačtyřiceti minutách se ale šlo do šaten za bezbrankového stavu. "V prvním poločase jsme neplnili po taktické stránce spoustu věcí, dělali jsme v defenzivě hodně chyb," komentoval Vrba první dějství.

Během druhého poločasu se kouč Plzně Vrba odhodlal ke dvou změnám. Filla vystřídal Kolář a Ďuriše Bakoš. "Když jsem utkání začal na lavičce, o to větší jsem měl motivaci, abych s nerozhodným stavem něco udělal," komentoval Kolář fakt, že na jeho místě v základní sestavě nastoupil od první minuty navrátilec Fillo.

A byli to právě Kolář a Bakoš, kteří se podepsali po úvodní branku utkání. V pokutovém území se dostal k míči Kolář, přešel přes obránce, ale balon mu "ukradl" Bakoš a střelou k pravé tyči dostal Viktorii do vedení. "O přestávce jsem však upozorňoval, že musíme zůstat na zemi a očekávat domácí nápor. Viktorka pak dokonale využila zkušenosti svých hráčů," litoval hradecký kouč Kotal.

V 80. minutě už si Kolář míč vzít nenechal a z pravé části velkého vápna překonal hradeckého brankáře Zicha podruhé.

Plzeň tak odskočila druhé Spartě na rozdíl pěti bodů, Letenští ale 18. kole dohrávají v pondělí na horké ostravské půdě. "Na její pondělní zápas v Ostravě se sice rád podívám v televizi, ale my musíme sledovat hlavně svoje vlastní výkony. Pokud budeme vyhrávat, máme vše ve své moci," řekl po výhře nad Hradcem Kolář.

Další podrobnosti z utkání Plzeň - Hradec Králové připravujeme...

Fotbalová Gambrinus liga - 18. kolo

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 2:1 (0:0) Branky: 73. Bakoš, 80. Kolář - 90. Hochmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 5488.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:3 (0:2) Branky: 66. Kordula - 14. a 32. Štohanzl, 79. Kaufman. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Košec. ŽK: Kubáň, Košút - Bartek, Ibragimov. Diváci: 5250.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:0 Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Pelikán. ŽK: Nohýnek, Plašil, Tarczal - Kalina, Opiela. Diváci: 2862.