Plzeň vede extraligu už o šest bodů, Vítkovice vyhrály i na Spartě

20:30
PRAHA - Hokejisté Plzně zvládli dohrávku 19. kola extraligy, v níž porazili 4:1 Mladou Boleslav, a vedou tabulku soutěže už o šest bodů. Svůj náskok navýšili díky tomu, že Hradec Králové v předehrávce 34. kola uspěl ve Zlíně 3:2 až po prodloužení.

Hokejisté Plzně si doma poradili i s Mladou Boleslaví. foto: ČTK

Počtvrté za sebou bodovaly naplno Vítkovice, které zvítězily v dohrávaném souboji 16. kola na ledě Sparty 4:2.

Plzeň protáhla svou bodovou sérii na dvanáct utkání, z nichž 11 vyhrála. Naopak Středočeši prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů.

O osudu dnešního souboje ve prospěch Indiánů rozhodl dvěma góly v úvodní třetině Milan Gulaš. Plzeňský útočník svůj výkon navíc ozdobil asistencí na uklidňující trefu Miroslava Indráka na 4:1 v čase 39:26.

Berani proti Hradci Králové zachránili alespoň bod deset vteřin před vypršením základní hrací doby, kdy se trefil David Šťastný.

V čase 60:33 ale rozhodl druhou trefou v utkání hostující útočník Martin Látal a zajistil tak svému týmu první výhru po sérii osmi porážek před zlínským publikem. Ve Zlíně Hradec Králové vyhrál naposledy 19. března 2013.

Vítkovičtí si připsali čtvrtou výhru za sebou. Pražany ale udolali Ostravané už pošesté v řadě.

Sparťané tak nenavázali na čtyři duely, ve kterých bodovali a nevyužili šanci odpoutat se na šestém místě svým nejbližším pronásledovatelům.

„Pořád nám chybí lehkost a náš hokej je upracovaný, i když si myslím, že se to hodně zvedlo. Pár kol dozadu to bylo o dost horší. Dnes jsme neodehráli špatný zápas, ale bohužel jsme dali o dva góly méně než soupeř a prohráli jsme,“ řekl útočník Sparty Miroslav Forman.