Plzeň ve šlágru stáhla náskok vedoucího Zlína

20:27aktualizováno  21:08
OSTRAVA - V souboji vedoucích celků extraligy zdolali doma plzeňští hokejisté v 8. kole Zlín 3:2 po samostatných nájezdech. Po první třetině sice hosté vedli, ale Indiáni v prostřední části skóre otočili.

Zlín - Plzeň (Leška) foto: ČTK

Bedřich Köhler si svým druhým gólem v zápase vynutil v prodloužení, z dvoubodové výhry se ale nakonec radovali domácí. Útočník hostů Petr Leška odehrál jako devátý hráč v historii 900. zápas v extralize.

Plzeňští stále v sestavě postrádali nemocného Vlasáka, přesto vstoupili do utkání aktivněji. Kratěnův samostatný průnik ovšem skvěle zastavil ještě v minulé sezoně plzeňský gólman Horčička. Z protiútoku se dostal do vynikající střelecké pozice Veselý, ale bezchybně zasáhla i nová jednička Indiánů Svoboda. Tím se hosté osmělili směrem dopředu a na brankovišti důraznému Kubišovi chyběly ke skórování pouze centimetry.

Zlín - (Leška)
Plzeň

Petr Leška nastoupil k 900. utkání. Z výhry se nakonec ale radovali Plzeňští.

Po polovině svižné první třetiny nejprve dvakrát z bezprostřední blízkosti neprostřelil Horčičku nekrytý Petruška a naopak za chvíli Leškovu zblokovanou střelu vrátil do odkryté branky Köhler. Dobře bruslící hráči Zlína domácí do první přestávky nepustili do větší příležitosti.

Velký nápor si Západočeši vytvořili až ve 22. minutě během přesilové hry, Kratěna však svojí svižnou střelou z pravého kruhu neuspěl. Hosté opět zahrozili při přečíslení dva na jednoho, kapitán žlutomodrých Čajánek ale táhlou střelu zamířil nad. Záhy toho mohl litovat. Čárový sudí Kajínek totiž nešikovně zastavil u hrazení ve středním pásmu kotouč pro rozjetého Dudu a ten při následné akci dvou na jednoho ideálně přihrál skórujícímu Mrňovi.

Bod navíc zařídil plzeňský Hanzlík

Za nerozhodného stavu se domácí tlačili do ofenzivy až příliš a ve 29. minutě je mohl potrestat po dalším brejku Köhler, ale Svoboda stačil proti jeho zakončení včas vyjet. V závěru druhé dvacetiminutovky putovali ve stejném čase na trestnou lavici zlínští Vlach se Zámorovským a domácí dlouho dvojnásobnou početní výhodu nemohli přetavit ve vedoucí gól. Až tři vteřiny po jejím uplynutí se prosadil tvrdou střelou od modré čáry Marušák.

Úvod závěrečné třetiny si domácí komplikovali množstvím vyloučení. Leška ještě v tísni při jednoduché přesilovce nedokázal dorazit kotouč za bezmocného Svobodu a vzápětí dostal vyšší osobní trest za protesty. Zlínští poté nezužitkovali dvě krátké přesilové hry pět na tři, ale během další tentokrát více než 60 vteřin trvající dvojnásobné přesile už Hamrlíkovu vyraženou bombu poslal do sítě Köhler.

Definitivní obrat mohl za stavu 2:2 dokonat Důras a v podobné šanci nepřekonal na opačné straně kluziště Horčičku Hanzlík. Nervózní závěr nezvládl Duda a čtyřminutovým trestem nabídl hostům příležitost rozhodnout.

V normální hrací době Západočeši oslabení přežili a hosté neudeřili ani ve zbylém čase početní výhody v nastaveném čase, když Důrasovu střelu se štěstím zastavil dezorientovaný Svoboda.

O bonusovém bodu pro Západočechy rozhodla trestná střílení. Na trefu Straky ještě dokázal ve třetím nájezdu odpovědět Köhler, ale vítězné trestné střílení obstaral přesnou střelou k pravé tyči Hanzlík.

Hokejová extraliga - 8. kolo

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 po sn. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Mrňa (Duda), 40. Marušák (Kratěna, Martin Straka), rozhodující nájezd Jiří Hanzlík - 11. Köhler (Leška), 48. Köhler (Hamrlík). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 10:7, navíc Leška (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4913.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 po sn. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Kudělka (Ujčík, Burger), 59. Ujčík (Burger) - 17. R. Dlouhý (L. Čermák, Erat), 37. Kempný (Holec), rozhodující nájezd L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 2:6, navíc H. Zohorna (Brno) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4816.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Starý (Koukal, Kolář I), 8. Kolář I (Kolář II) - 15. Chaloupka (D. Výborný), 15. Kotrla (J. Jindra, Vrbata). 60. Balaštík (D. Výborný, Tomas). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 6720.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Dragoun (Hovorka) - 9. T. Hertl, 14. Kalus (T. Hertl, J. Krejčík), 37. Kůrka (T. Svoboda, V. Růžička ml.), 60. Šulc. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:3. Diváci: 2997.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Hrabal (Hrňa), 18. Kohn (Peterek), 19. Hrňa, 20. Adamský (Peterek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Bejček, Dřínovský. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 3254.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Pacovský (Sersen, Milam), 28. Tenkrát (Ton), 50. T. Rachůnek (Y. Treille) - 2. Dej (Melenovský), 14. Kumstát (Pech), 38. Kumstát (Pech, D. Nosek), 40. Kumstát (Pech), 60. Kumstát (D. Nosek). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Pouzar, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1.

Diváci: 3339.