Plzeň v lize zaváhala a jen remizovala s Příbramí, Slavia porazila Zlín

17:19aktualizováno  17:59
PLZEŇ/PRAHA - Překvapení ve Fortuna lize. Viktoria Plzeň na domácím hřišti jen remizovala s Příbramí 1:1. To hráči Jablonce doma zdolali Bohemians 1905 3:1 a dotahují se na čelo ligové tabulky.

Plzeňský Milan Petržela přepadává přes soupeře z Příbrami. foto: Mafra - Petr Eret

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 1:1 (1:1)

Branky: 32. Petržela - 19. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Kotalík. ŽK: Soldát, Antwi, Katidis (všichni Příbram). Diváci: 7849.

Sestavy:

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Pernica, Kovařík - Hrošovský, Procházka - Ekpai (60. Zeman), Čermák (70. Řezníček), Petržela (81. Hořava) - Chorý.

Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Nitrianský, Antwi - Průcha, Soldát - Hlúpik (90. Pejša), Katidis (72. Keita), Rezek - Fantiš (90. Skácel).

Už v prvním nedělním zápase Opava porazila Baník Ostrava 2:1. Jak utkání vypadalo si můžete přečíst zde.

Nováček z Příbrami na západě Čech vedl od 19. minuty po trefě Antonína Fantiše, ve 32. minutě vyrovnal Milan Petržela, ale další gól už favorit nedal. Obhájce titulu poprvé v ligové sezoně doma nevyhrál a Slavia mu v případě vítězství může na čele tabulky odskočit na dva body. Příbram bodovala po čtyřech kolech a zůstala třináctá.

Plzeň v úvodních minutách podle očekávání dominovala, vedení ale z úvodního náporu nevytěžila. V 19. minutě nečekaně udeřili hosté. Na Rezkův centr si naběhl Fantiš a zblízka nedal Hruškovi šanci. Příbram v lize dala Plzni gól po dlouhých 430 minutách.

Vyrovnat se Viktorii povedlo až v 32. minutě, kdy si na Procházkův centr naběhl za obránce Nového Petržela a zblízka poslal míč do odkryté branky. Domácí křídelník se trefil poprvé od května.

Příbram sice většinu času bránila, ale když se dostala do útoku, byla nebezpečná. Domácí po pauze vystupňovali tlak a v 70. minutě měl na noze vedoucí gól Chorý, jenže přestřelil. Hosté, kteří v předchozích čtyřech kolech dostali 18 gólů a mají nejhorší ligovou obranu, se na hřišti obhájce trofeje nečekaně drželi a cennou remízu už uhájili.

Za Jablonec pálil dvakrát Doležal

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)

Branky: 62. a 79. Doležal, 10. Trávník z pen.- 44. M. Hašek. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček. ŽK: Kubista, Považanec, Kratochvíl (všichni Jab.). Diváci: 2861.

Sestavy:

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman, Považanec - Jovovič (87. Kubista), Trávník, Sobol (74. Kratochvíl) - Doležal (90. Chramosta).

Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - M. Hašek, Švec (69. F. Hašek) - Vaníček (55. Nečas), Záviška (74. Vodháněl), Bartek - Hilál.

Po standardní situaci Jablonce a odraženém míči si Sobol chtěl ve vápně obhodit Dostála, ten zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil v 10. minutě Trávník.

Utkání pak příliš vzruchu nepřineslo, ale ve 44. minutě ztratil míč v útoku Sobol a hosté se vrhli do protiútoku, který podpořil i stoper Krch. Ten prostrkával míč na Martina Haška, balon sice přizvedl Hübschman, ale Hašek se k němu přeci jen dostal a z velkého úhlu ho dostal do branky.

Domácí si vzali vedení zpět ve druhé půli. Trávník našel centrem Doležala a ten střelou z voleje prostřelil Valeše.

Bohemians v 76. minutě opět srovnali po průniku střídajícího Vodháněla, ale sudí Příhoda nakonec gól neuznal kvůli tomu, že si Vodháněl při zpracování míče pomohl rukou.

Jablonečtí fotbalisté se radují z branky v zápase s Bohemians.
Milan Petržela slaví vyrovnávací gól.

Chvíli na to přišlo definitivní rozuzlení. Krch při snaze o přihrávku brankáři chyboval, Doležal tak běžel sám na gólmana, udělal mu kličku a poté chytrým zakončením vstřelil už svůj šestý gól v ligové sezoně.

V Teplicích diváci branku neviděli

První poločas na poloprázdných Stínadlech patřil Olomouckým, kteří si vypracovali několik slibných šancí, ale nedařilo se jim v koncovce.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Horák. ŽK: Ljevakovič - Houska, Vepřek. Diváci: 2535.

Sestavy:

Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Jeřábek, Vondrášek - Hora, Král, Ljevakovič (84. Jindráček), Žitný (46. Kučera) - Trubač (46. Luts), Vaněček.

Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (87. Lalkovič), Houska, Kalvach, Dvořák (63. Texl), Falta - Nešpor (90.+2 Yunis), Plšek.

V 23. minutě musel po Vondráškově nepříjemné hlavičce zasahovat brankář Buchta, pak už šance počítali pouze hosté. Ve 40. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu za to, že Jeřábek zblokoval střelu Nešpora rukou, rozhodčí ale penaltu nenařídil.

V 56. minutě byl domácí Kučera u největší šance zápasu. Na levé straně obešel obránce a po jeho centru Horova hlavička mířila do brány, jenže z čáry ji do břevna patičkou vykopnul Jemelka a Vondráškova dorážka už šla mimo.

Olomouc se dostala do šance až v 73. minutě, kdy Zahradníčkova technická střela skončila těsně vedle. Utkání tak skončilo bez branek 0:0.

Slavia doma zdolala Zlín

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1 (2:1)

Branky: 45.+1 a 47. z pen. Stoch, 22. Frydrych - 17. Vyhnal. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Dresler. ŽK: Olayinka, Bořil - Matejov, Hnaníček, Bartošák. Diváci: 10.107.

Sestavy:

Slavia: Kovář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Škoda) - Olayinka (88. Matoušek).

Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Matejov, Podio (76. Balič), Libor Holík, Jiráček, Bartošák (86. Masař) - Beauguel, Vyhnal (69. Hronek).

Slávisté v úvodu sevřeli hosty na jejich polovině, ale několik slibných akcí nedotáhli. Zlínský tým naopak v 17. minutě proměnil hned první šanci. Bartošák z levé strany nacentroval do šestnáctky a Vyhnal ve skluzu překonal brankáře Kováře, který zastoupil zraněnou jedničku Koláře. Bývalý útočník Slavie Vyhnal v lize skóroval podruhé za sebou.

Stoch ještě po rychlé akci zamířil vedle, ale ve 22. minutě už Pražané vyrovnali. Olayinka z rohu hlavičkoval do břevna a dorážející Frydrych z blízka stehnem dotlačil míč do branky. Regulérnost gólu potvrdil i videorozhodčí.

V závěru první půle byl domácí kapitán Hušbauer faulován Hnaníčkem těsně před pokutovým územím a Stoch z přímého kopu zatočil míč přes zeď k tyči.

Ani druhé dějství nezačalo pro hosty dobře. Matejov si v šestnáctce nešťastně zpravoval míč rukou a nařízenou penaltu ve 47. minutě proměnil Stoch. Slovenský reprezentant už v této ligové sezoně zaznamenal devět gólů a je druhý v tabulce střelců za Nikolajem Komličenkem z Mladé Boleslavi (12).

Slavia doma v lize naplno bodovala popáté za sebou a Zlín porazila teprve ve druhém z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.