Plzeň válcuje soupeře, v předehrávce vykradla Jablonec

20:43
JABLONEC - Ani v devátém kole první fotbalové ligy nepřišla Viktoria Plzeň o neporazitelnost a díky vítězství 2:1 v Jablonci si připsala osmou výhrou za sebou. O vítězství lídra tabulky se dnes postarali svými trefami Daniel Kolář a Marek Bakoš. Úřadující vicemistr snížil v 83. minutě zásluhou Davida Lafaty, který ukončil neprůstřelnost Plzně po 540 minutách.

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň (radost fotbalistů Plzně) foto: ČTK

Hosté s předchozím vítězstvím 7:0 nad Ústím v zádech začali aktivně a krátce po rozehrávce ohrozil Špitovu branku. Ve druhé minutě mohl potrestat nedorozumění Krajčíka se Špitem Kolář, ale ve snaze přehodit gólmana netrefil branku. Plzeň byla velmi aktivní a svou rychlostí dělala soupeři starosti. Domácí s postupným přechodem do útoku Plzeň ničím nepřekvapili a Romana Pavlíka dlouhé minuty ani vážněji neohrozili.

V 18. minutě se hosté ujali vedení. Po rohu rozehraném nakrátko poslal centr do šestnáctky Horváth, na zadní tyči se míč odrazil ke Kolářovi, který prudkou ranou po zemi propálil Špita. Domácí pak ožili a ve 28. minutě se ke střele napřáhl Loučka, jehož ránu zablokoval jeden z hostujících obránců. Poté pálil nebezpečně domácí kapitán Pavel Pavlík. Hosté následně rychle rozehráli, rychlík Rezek pádil k brance domácích a v šestnáctce hledal nabíhajícího Koláře, před kterým míč v poslední chvíli odkopl ve skluzu Jablonský.

Ani ve druhé půli Jablonec způsob své hry nezměnil. Stále se kombinačně snažil propracovat k brance soupeře, ale pozorně bránicí a především pohyblivější hosty zaskočit nedokázal. Naopak Plzeňští svými rychlými kontry dělali domácím potíže. V 52. minutě poslal Petržela oblouček do šestnáctky na své spoluhráče, ale Špit včasným vyběhnutím soupeři zabránil zakončit. Plzeň byla hodně aktivní a jablonecká obrana měla mnoho starostí, aby podruhé neinkasovala.

Domácí kouč František Komňacký se snažil hru oživit a poslal na trávník rychlého Kovaříka, ale výrazných změn se diváci nedočkali. V 65. minutě udeřila Plzeň podruhé. Kapitán Horváth nikým neatakován potáhl míč k šestnáctce Jablonce, přesně přihrál Bakošovi, který krásnou ranou překonal Špita podruhé. Domácí ani druhá inkasovaná branka z letargie neprobrala a v jejich ofenzivním snažení jim příliš nepomohl ani střídající Pekhart.

V 83. minutě Severočeši snížili, když jejich branka přišla jako blesk z čistého nebe. Centr do šestnáctky neudržel gólman Roman Pavlík, míč se odrazil před Lafatu, který jej hlavou poslal do prázdné branky. Domácí pak ožili a v 86. minutě pálil nebezpečně Kovařík, ale jeho ránu Pavlík skvěle vytáhl nad branku. Vzápětí mohl dvakrát potvrdit výhru Plzně Střihavka, ale nejprve se Špit přelstít nenechal a poté útočník poslal míč vedle.

9. kolo první fotbalové ligy

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Branky: 83. Lafata - 18. Kolář, 65. Bakoš.

Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Kovařík. ŽK: Jablonský, Jarolím, P. Pavlík, Pekhart, Vošahlík, Kovařík - Petržela, Rada. Diváci: 3512.

Jablonec: Špit - Krajčík (83. Eliáš), Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Loučka, P. Pavlík, Haurdič (59. Kovařík) - Jarolím (70. Pekhart) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (89. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek (80. Jiráček) - Kolář, Bakoš (86. Střihavka). Trenér: Vrba.