Nezmar se rozloučil s kariérou. Porážkou s Plzní

20:27
LIBEREC - Fotbalisté Plzně otočili zápas 15. ligového kola v Liberci a po výhře 2:1 si zajistili titul půlmistra. Viktoria v souboji posledních dvou šampionů od 19. minuty ztrácela po Bosančičově trefě, celou druhou půli hrála bez vyloučeného Procházky, v oslabení ale dokázala skóre otočit zásluhou Štípka a Daridy.

Pavel Horváth z Plzně se loučí s Janem Nezmarem (vpravo), vlevo je Ondřej Kušnír z Liberce foto: ČTK

Západočeši se Slovanu částečně pomstili za poslední duel minulé sezony, ve kterém po remíze 0:0 přišli o titul, a zároveň pokazili domácímu Janu Nezmarovi rozlučku s domácím publikem. Nezmar, který po podzimu ukončí kariéru, po čtyřech kolech nastoupil v základní sestavě, v první půli ale na stoperu moc práce neměl.

ČTĚTĚ TAKÉ

"Zvládli jsme to výborně takticky, nechali jsme hrát Liberec a trpělivě jsme čekali na rychlé protiútoky. Někteří hráči vzhledem k těžkému programu předvedli mimořádné výkony," ocenil kouč Viktorie Pavel Vrba.

Plzni se na začátku nedařilo a domácí i bez režiséra hry Štajnera působili přímočařejším dojmem a rychleji kombinovali. Jejich aktivita po devatenácti minutách přinesla vedoucí gól. Bosančič si pohrál s dvěma protihráči a sám před Kozáčikem nezaváhal. Plzeňská obrana inkasovala v soutěžním utkání po 450 minutách a dál nezvykle chybovala.

Liberec - Plzeň 1:2

Branky: 19. Bosančič - 62. Štípek, 79. Darida. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Nádvorník. ŽK: Vácha, Blažek, Šural, Kušnír, Bosančič - Limberský, Darida, Bakoš. ČK: 89. Vácha - 43. Procházka. Diváci: 4180.

Liberec: Bičík - Kušnír, Nezmar (72. Tóth), Kelič, Fleišman - Šural (68. Hadaščok), Vácha, Janů (81. Rabušic), Bosančič, Blažek - Delarge. Trenér: Šilhavý.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (83. Hejda), Horváth - Ďuriš, Hora (60. Štípek), Zeman (46. Ševinský) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Po půlhodině ztratil míč při rozehrávce Procházka. Delarge se hnal do rychlého brejku a Čišovský měl co dělat, aby mu na poslední chvíli nedovolil vystřelit. Viktoria poprvé zahrozila až v 41. minutě, po Ďurišově centru ale pálil Zeman nad.

Dvě minuty před pauzou korunoval Procházka svůj nevydařený večer. Srazil unikajícího Delargeho a rozhodčí Kocourek mu udělil rovnou červenou kartu.

Plzeňský kouč Vrba tak musel na hřiště po přestávce poslat náhradního stopera Ševinského místo Zemana a zpočátku se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy Slovan pojistí vedení.

Mohlo se mu to povést ve 48. minutě, kdy výborně zlikvidoval Blažkovi šanci brankář Kozáčik. Liberečtí ale postupně přestávali hrát a Plzeň je ztrestala. Střídající Štípek byl na hřišti dvě minuty, než po přihrávce od Ďuriše srovnal a radoval se z premiérového ligového gólu.

U Nisy v tu chvíli nebylo nijak patrné, že domácí hrají přesilovku. V 69. minutě sice mohl vrátit vedení Severočechům střídající Hadaščok, kterého vychytal Kozáčik, ale jinak Plzeň v oslabení nijak nebránila a snažila se rozhodnout.

To se jí nakonec povedlo. Bakošovi ještě zkazil radost praporek asistenta signalizující ofsajd, v 79. minutě ale Darida po zmatcích v domácí obraně zamířil přesně pod břevno. Zoufalý nápor Liberce pak utnul v 89. minutě svou třetí červenou kartou v sezoně Vácha.

"Plzeň dobře bránila, hrála z bloku a čekala na brejky, které umí. My jsme dvě šance nedali, naopak soupeř je proměnil. Celý druhý poločas byli hráči nervózní, pasivní a uspěchaní. Jako by se báli výsledku a vyústěním toho byl druhý gól," řekl po utkání kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.