Plzeň v Lize mistrů končí. Proti Razgradu rychle vedla, nakonec ale uhrála ‚jen‘ remízu

20:35aktualizováno  22:35
PRAHA/PLZEŇ - Fotbalisté Plzně do základní skupiny Ligy mistrů nepostoupila. Po venkovní porážce 0:2 hráli Západočeši s bulharským Razgradem doma 2:2, přestože rychle vedla 1:0 a ve druhém poločase útočila za stavu 2:1 na další góly. Český mistr tak spadl do základní skupiny Evropské ligy.

Smutek Marka Bakoše. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňské poslal po sedmi minutách do vedení Ďuriš, o deset minut později ale vyrovnal Misidjan. Domácím následně trefili břevno, ve druhém poločase jim neuznali rozhodčí druhou branku, kterou ale následně přece jen vstřelil Matějů.

Vytouženou třetí a případně čtvrtou trefu už ale svěřenci kouče Pivarníka nepřidali, naopak v posledních vteřinách nastavení vyrovnal Keserü. „Je to pro nás kruté. Snažili jsme se na ně nastoupit, to mám vyšlo, bohužel nás poté srazilo jejich vyrovnání. Těžko říct, jestli jsme poté dali regulérní branku, nebo ne. Ale bojovali jsme až do konce,“ řekl pro Českou televizi Michal Ďuriš.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU PLZEŇ VS. RAZGAR SI PŘEČTĚTE ZDE!

Viktoria, která si Ligu mistrů zahrála v letech 2011 a 2013, přišla o prémii 378 milionů korun a na podzim se stejně jako loni představí v Evropské lize. Od UEFA za neúspěch v play off dostane „jen“ 81 milionů korun.

Trenér Roman Pivarník udělal v zahajovací sestavě Plzně dvě změny oproti zápasu v Sofii, když v záloze postavil Hořavu místo Hrošovského a Petrželu místo Kovaříka.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů Viktoria Plzeň - Ludogorec...
Plzeň vs. Razgrad, odveta 4. předkola Ligy mistrů.

Domácím výborně vyšel vstup do zápasu a hned z první šance otevřeli v sedmé minutě skóre. Petržela z rohového kopu přesně našel Ďuriše, který z voleje poslal míč do sítě.

Plzeň měla v úvodu převahu, ale Ludogorec už za deset minut vyrovnal. Přestože Cafú si při zpracování míče evidentně pomohl rukou, rozhodčí Undiano Mallenco akci nezastavil a Misidjan zblízka prostřelil brankáře Kozáčika. Nizozemský útočník se trefil i v prvním duelu.

Viktoria Plzeň - Ludogorec Razgrad 2:2 (1:1)

(odvetné utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů)

Branky: 7. Ďuriš, 64. Matějů - 17. Misidjan, 90.+5 Keserü. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Yuste, Barbero Sevilla - Gómez, Estrada (všichni Šp.). ŽK: Hubník, Hořava, Ďuriš - Palomino, Jonathan Cafú. Diváci: 10.312. První zápas: 0:2, postoupil Razgrad.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (83. Kovařík), Hromada, Hořava (88. Baránek), Kopic - Bakoš, Ďuriš (84. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Razgrad: Stojanov - Minev, Moti, Palomino, Natanael - Djakov (80. Campanharo), Sasha - Wanderson (85. Plastun), Marcelinho, Misidjan (76. Keserü) - Jonathan Cafú. Trenér: Dermendžijev.

Inkasovaná branka Plzeň zabrzdila, naopak povzbuzení hosté stále častěji hrozili z protiútoků. Ve 34. minutě se však Viktoria málem prosadila. Ďuriš postupoval z úhlu sám na branku a jeho tvrdou ránu Stojanov vyškrábnul na tyč.

Plzeňským stadionem se po prvním poločase rozezněl ohlušující pískot, který mířil na velmi nepřesného španělského sudího.

Západočeši začali i druhý poločas slibnou šancí, Ďurišův pokus z šestnáctky však stihl zablokovat obránce. Po hodině hry Petrželovu střelu vyrazil Stojanov před sebe a Bakoš zblízka dorazil míč do sítě.

Rozhodčí však gól chybně neuznali pro domnělý ofsajd Bakoše a přehlédli druhou ruku Ludogorce, tentokrát stopera Palomina. V 64. minutě se aktivnější Plzeň už dočkala gólu. Po chybném odkopu Kopic poslal přesný míč do šestnáctky, kde zblízka hlavou uspěl Matějů.

Dvacetiletý obránce byl hrdinou i o chvilku později, kdy na brankové čáře zastoupil Kozáčika při střele Wandersona. Plzeň měla v závěru tlak, ale moc šancí si nevypracovala, jen Hejdovu ránu vyrazil brankář Ludogorce. V páté minutě nastavení naopak vyrovnal přesnou ranou po protiútoku střídající Keserü.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů

Hapoel Beer Ševa - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

Branky: 21. Sahar, 48. Hoban. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). První zápas: 2:5, postoupil Celtic.

Legia Varšava - Dundalk 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Kucharczyk - 19. Benson. Rozhodčí: Moen (Nor.). ČK: 65. Hloušek (Legia). První zápas: 2:0, postoupila Legia.

AS Řím - FC Porto 0:3 (0:1)

Branky: 8. Felipe, 73. Layún, 75. Corona. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 40. De Rossi, 50. Emerson (oba Řím). První utkání: 1:1, postoupilo Porto.

AS Monako - Villarreal 1:0 (0:0)

Branka: 90. Fabinho z pen. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas: 2:1, postoupilo Monako.