Plzeň otočila proti Kometě a jde do čela, Litvínov se zvedá

20:06
PLZEŇ/PRAHA - Hokejisté Plzně porazili v 7. kole extraligy Brno 4:3 a připsali si třetí výhru v řadě. Po vyrovnané úvodní části se Kometa během prostřední dvacetiminutovky ujala vedení 3:1, Indiáni ovšem dokázali ještě do druhé sirény srovnat a ve třetí třetině svým druhým přesilovkovým gólem utkání dokonal Jakub Lev obrat.

Plzeňští hokejisté se radují z vítězství. foto: ČTK

Sparta promrhala náskok, do čela hokejové ligy jde Liberec

Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Střelu Hynka Zohorny ještě Polívka dokázal zastavit, ve třetí minutě se už před Kubku dostal snadno do samostatného úniku Čermák a přesnou střelou do levého horního rohu překonal plzeňského gólmana.

Domácí se dostávali do tempa pomaleji, Čiliaka dvakrát z bezprostřední blízkosti prověřil Hollweg. K vyrovnání Indiánům pomohly až tři nedovolené zákroky Komety za sebou. V 15. minutě během druhé početní výhody využil ideální přihrávku Kubky ke skórování tečující Indrák.

Po pauze opět převzali otěže utkání hosté a dobrým pohybem si vynutili fauly. Přesilovkovou ránu Káni bez přípravy však skvěle vyrazil Polívka. Ve 24. minutě při další přesilové hře Komety už po rychlé kombinaci upravil Hruška na 1:2.

O 43 vteřin později navíc zaváhal Sklenička při rozehrávce, čehož využil Čermák k přihrávce na Buriana zakončujícího do tyče. Vzápětí však volný kotouč dorazil Radim Zohorna, jenž se radoval z prvního extraligového gólu.

Karel Pilař z Hradce Králové (třetí zleva) slaví se spoluhráči gól.
Hokejisté Hradce Králové se radují z gólu.

Domácí se vzpamatovali až v polovině utkání, kdy Kratěna po individuální akci táhlou střelou protáhl Čiliaka. Gólman Komety už však nestačil ve 36. minutě na střelu na levém kruhu volného Skleničky, který svojí premiérovou trefou v kariéře napravil předchozí chybu.

Rozjetí domácí sahali po třetí brance, Čiliak ovšem pohotově vytěsnil mimo „volej“ Kratěny. Za chvíli při plzeňské přesilovce naopak zahrozil z brejku Burian střelou vedle. Vyloučení Honejska přesto gólově potrestali Indiáni, když po přesné přihrávce Kracíka vyrovnal Lev.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel lépe díky pokračující početí výhodě Plzni. Kracíkovu pobídku ale Schleiss usměrnil těsně vedle. Domácí si vynutili nápor, hosté je ovšem do větších příležitostí nepustili. Ve 48. minutě nebezpečně střílel Němec, poté však znovu útočili výborně bruslící domácí.

V 52. minutě Čiliak se štěstím přečkal Hossův výpad od zadního mantinelu, o dvě minuty později už během přesilovky upravil po nabídce Kracíka zpoza branky Lev na 4:3.

Hráči Komety mohli vyrovnat při Johnsonově vyloučení, ale šanci si nevypracovali ani v následné hře bez brankáře, a prohráli tak již potřetí za sebou.

Litvínov znovu vyhrál nájezdy

Litvínov porazil Mladou Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech. Obhájce titulu dokázal v bojích o extraligové body porazit Středočechy již poosmé za sebou a sebral jim možnost vrátit se do čela tabulky.

Domácí v průběhu zápasu dvakrát vedli, hosté však vždy dokázali vyrovnat. Jednalo se o kuriózní branky. Nejprve si puk z vhazování napálil do vlastní branky Hanzl, na 2:2 pak hosté vyrovnávali po uklouznutí brankáře Januse.

O vítězi musely rozhodnout samostatné nájazdy. Výborný nedal, Hübl parádně uspěl. Janus pak vychytal Žejdla, Lukeš nedal, jenže Musil také ne.

Vary už nejsou poslední

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v v Chomutově 2:0 a připsali si druhé vítězství v soutěži. O premiérový úspěch Energie na kluzištích soupeře se zasloužil bezchybný brankář Tomáš Závorka, góly vstřelili Radek Duda a Marcel Haščák. Západočeši tak opustili poslední místo tabulky.

Hradce Králové porazil Třinec 5:3 a posunul se na třetí místo tabulky. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Brian Inhnacak. Brankář Adam Svoboda si připsal rekordní 253. vítězství v základní části.

Vítkovice rázně utnuly sérii čtyř porážek, když deklasovaly Pardubice na jejich ledě 6:1. V tabulce extraligy se tak posunuly právě před východočeský tým.

7. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Indrák (Kubka, Moravčík), 36. D. Sklenička (Preisinger), 39. Lev (Kracík, Kratěna), 54. Lev (Kracík, Kratěna) - 3. L. Čermák (R. Zohorna, Burian), 24. J. Hruška (Ostřížek, V. Němec), 24. R. Zohorna (L. Čermák, Burian). Rozhodčí: Hradil, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 4724.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Duda (Marosz), 60. Haščák (Duda, T. Rachůnek). Rozhodčí: Fraňo, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 5038.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Trávníček (Martynek, Z. Sklenička), 28. Jánský (Kubát, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Hübl - 12. Urban, 45. Bárta. Rozhodčí: Hrubý, Šír - Zavřel, Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 3634.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček, Courchaine), 36. Ihnacak (J. Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnacak (Courchaine, Čáp), 51. J. Kudrna (T. Knotek, Vydarený) - 20. Kreps, 23. Irgl (Polanský, Klesla), 60. Polanský (Svačina, Hrňa). Rozhodčí: Šindler, R. Čech - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5193.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Rolinek (P. Sýkora) - 11. Vandas (Húževka), 15. Pastor (Kovář, Olesz), 33. Kucsera (Kolouch), 52. Zdráhal (Čerešňák, Sloboda), 57. M. Hlinka (Čerešňák), 59. Balán (Kovář, Burger). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8, navíc Vandas (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6874.