Plzeň v Barceloně nepropadla. Prohrála 0:2

20:35aktualizováno  23:16
BARCELONA/PRAHA - Fotbalisté Plzně mají za sebou nejtěžší zápas kariéry. Na stadionu Nou Camp se střetli v rámci třetího kola základní skupiny Ligy mistrů se slavnou Barcelonou. Ze Španělska si nakonec po brankách Iniesty a Villy odvezli porážku 0:2.

Fotbalisté Barcelony oslavují první gól Iniesty foto: Reuters

Český mistr držel bezgólový stav jen do 10. minuty. V ní si několikrát narazil Messi s Iniestou a druhý jmenovaný umístěnou střelou korunoval parádní akci prvním gólem.

Domácí borci do té doby předváděli svou typickou hru založenou na precizních přihrávkách s postupným přechodem do útoku. A ani po úvodní brance se obraz hry příliš nezměnil. Do velké příležitosti se dostal Messi, obešel gólmana Čecha a už už se chystal rozvlnit síť, ale z velkého úhlu zamířil mimo. Po kombinaci s Busquetsem trefil stejný hráč jen boční síť.

Těsně před přestávkou mohla Barcelona zaznamenat druhý gól. A opět byl u toho Lionel Messi. Po faulu si postavil míč k přímému kopu ze vzdálenosti 25 metrů a míčem rozezvučil levou tyč. Do šaten tak aktéři utkání odkráčeli za stavu 1:0 pro domácí. Sympatické bylo, že se i hráči českého týmu několikrát objevili v náznacích příležitostí a na téměř stotisícovém stadionu nepůsobili odevzdaným dojmem.

Zato ve druhé půli už Plzeň mnoho odporu nekladla a na polovinu soupeře s míčem téměř nezavítala. Barcelona se ale také nikam příliš nehnala a šance, které si vytvořila, hvězdní útočníci zahodili. K nejvíce střeleckým pokusům se propracoval Messi, ale proti Viktorii mu nebylo přáno. Nejblíže k přesné trefě měl v 60. minutě, kdy sám prokličkoval celou obranou českého týmu a podruhé poslal míč jen do tyče. Svou 40. branku v rámci nejprestižnější klubové soutěže tak musel ještě odložit.

Barcelona - Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 10. Iniesta, 82. Villa. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Krstevski (všichni Maked.). Bez ŽK. Diváci: 80.000.

Barcelona: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (85. Keita) - Pedro, Messi, Villa (87. Cuenca). Trenér: Guardiola.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (85. Darida), Kolář, Pilař (74. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Gólovou pojistku favorita zařídil až v Villa v 82. minutě, který potrestal Petrželovu hrubku na půlicí čáře. Domácí se proti Plzni prezentovali svou typickou kombinační hrou, přičemž taktovku nad utkáním drželi od úvodního hvizdu rozhodčího až po ten závěrečný. Viktoria tak nenavázala na pražskou Spartu, která v roce 1985 na stadionu Nou Camp zvítězila 1:0.

Oba týmy se znovu střetnou za dva týdny na stadionu v Edenu. V souběžně hraném utkání skupiny H porazil AC Milán BATE Borisov 2:0.