Plzeň smetla Boleslav. Horváth viděl zbytečnou červenou

19:13aktualizováno  21:39
PLZEŇ/PRAHA - Už jen tři zápasy dělí fotbalisty Plzně od historického titulu. V duelu 27. kola porazili Západočeši především zásluhou parádní úvodní hodiny zápasu Mladou Boleslav 3:1 a opět uskočili druhé Spartě na čtyři body (Letenští vyhráli v pátek 3:2 nad Libercem). Plzeňští se budou ale muset v příštím kole obejít bez kapitána Pavla Horvátha, který dostal v 86. minutě druhou žlutou kart za hraní rukou a musel zamířit pod sprchy.

Plzeň - Mladá Boleslav (domácí radost). foto: ČTK

Už je to kolorit posledních tří zápasů Plzně. Parádní výkon v prvním poločase, vedení nad soupeřem, jenže následně ubrání plynu ve druhé půli a strachování se o výsledek. Plzeňští takto ztratili dobře rozjeté zápasy se Slavií (z 2:0 na 2:2) i Brnem (z 1:0 na 1:1, přestože moravané dohrávali o desíti) a nebýt tentokrát luxusního vedení 3:0, mohli se strachovat o výsledek také tentokrát s Mladou Boleslaví.

Středočeši se sice v lize nyní trápí, prohráli poslední tři zápasy, jenže Plzeň letos ve všech třech duelech porazili. Možná i proto byli domácí v úvodu zápasu nervózní a inkasovali rychle tři žluté karty. Jenže po deseti minutách se oklepali a svého soka začali mačkat. V 10. minutě připravil Jiráček gólovku pro Bakoše, Miller ale hosty podržel.

Plzeň - Mladá Boleslav.

O šest minut později ale již neměl nárok a Kolář otevřel skóre. Západočeši motali svého soupeře i nadále a když ve 31. minutě přidal druhý gól Bakoš, byli hosté zralí na ručník. "Mohli jsme vést 4:0, 5:0," potvrdil po zápase pro Českou televizi domácí kapitán Pavel Horváth. "Sráží nás chyby v obraně, soupeř se na šance ani moc nenadře," doplnil jej kouč hostí Karel Stanner.

Ještě úvodní dvacetiminutovka druhé půle patřila domácím, když v 63. minutě dorazil míč do úplně prázdné branky Rajtoral, jenže poté se probudili hosté. "V kabině si musíme ještě nějaké věci vyříkat, úplně přestaneme hrát a soupeře pustíme do zápasu," zlobil se Horváth, který několikrát vynadal spoluhráčům i na hřišti.

Boleslavští se najednou stále více objevovali před Pavlíkem, s domácí bohorovostí to ale nezacloumalo. Ani první varování z kopačky Řezníčka. A tak přišel trest. Právě Řezníček natáhl z pětadvaceti metrů a nádhernou ranou obstřelil v 74. minutě obránce i gólmana Plzně 3:1.

Hosté následně měli  další dvě tutovky, ty se ale podařili plzeňským obráncům zablokovat. V 86. minutě ale přišel další důležitý moment duelu. Horváth zastavil rukou dlouhý nákop na rychlíka Chramostu a po druhé žluté musel pod sprchy. "Byl to reflex, míč zaplaval a já na něj hlavou nedosáhl," mrzelo Horvátha.

Boleslavští krátkou přesilovku sice nevyužili, už teď je ale jisté, že v dalším kole se budou muset Vrbovi svěřenci obejít bez svého kapitána. I přesto ale mohou slavit titul - první v historii klubu. Stačí maličkost: vyhrát na hřišti Teplic a doufat, že Sparta neporazí v derby Bohemians.

27. kolo první fotbalové ligy

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:1 (2:0)
Branky: 16. Kolář, 31. Bakoš, 63. Rajtoral - 74. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Koval. ŽK: Trapp, Horváth, Bakoš, Ševinský - Dimutsos, Ščuk. ČK: 86. Horváth. Diváci: 6311.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (77. Ďuriš), Horváth, Trapp, Kolář, Jiráček (89. Brezinský) - Bakoš (82. Rezek). Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy (84. Dudka), Kúdela, Dimutsos, Táborský (46. Ščuk) - Řezníček, Chramosta (73. Bulut). Trenér: Stanner.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Branky: 29. Došek, 72. R. Valenta. Rozhodčí: Jech - Večeřa, Urban. ŽK: Kordula, Perůtka, Urbánek - Střeštík, Bureš, Kalabiška. ČK: 38. Dostálek (Brno). Diváci: 5496.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Kordula (46. Košút), Mezlík, Nešpor (46. J. Valenta) - Fujerik, Perůtka, Volešák, Urbánek - Ondřejka, Švancara (67. Szmek). Trenér: Soukup.

Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Migliorini, Pejič (79. Matyska) - Rabušic (66. R. Valenta), Dostálek, Rýdel, Střeštík (87. Borek) - Kalabiška, Došek. Trenér: Wagner.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...