Plzeň smazala tříbrankové manko a vyhrála. Sparta padla v Liberci

20:20
OSTRAVA - Hokejistům Plzně se ve 24. kole extraligy podařilo po skvělém obratu zvítězit v Brně nad Kometou 5:4. Domácí hokejisté přitom vedli po první třetině 3:0, Plzeň ale za pouhých 15 minut v průběhu druhé části otočila čtyřmi góly výsledek a nakonec ukončila sérii šesti vítězství Brňanů v hale Rondo. Západočeši naopak zůstali stoprocentní i ve svém třetím utkání po odpočtu 19 bodů za neoprávněné starty hráčů.

Mladá Boleslav - Plzeň (hokejisté Plzně oslavují) foto: ČTK

Čtvrtý duel za sebou na domácím ledě přitom začala Kometa ve velkém stylu. Soupeře přehrávala rychlostí, důrazem i přesnou kombinací. Herní pohodu domácího týmu naladila ve třetí minutě Humlova branka v přesilovce. Po deseti minutách už vedli Brňané 2:0, když obránce Stehlík našel přesnou přihrávkou ideálně najetého Hubáčka, který se ve středním pásmu protáhl mezi třemi hráči soupeře a sólo zakončil střelou k tyči.

Střeleckou čtvrthodinovku uzavřel znovu v přesilovce Hruška přesnou ranou do odkryté branky. Stejně jako při prvním gólu Brna nebyl ani tentokrát bez viny brankář Salfický, jenž se v obou případech pozdě přemístil a domácím střelcům výrazně ulehčil situaci. Po třetím gólu také Salfického nahradil Přikryl.

Ve druhém dějství se však role obou soupeřů zcela obrátily. Namlsaná Kometa nepochopitelně zvolnila zejména v defenzívě, naproti tomu hostující trenér Jelínek částečně pozměnil sestavu a zřejmě svým svěřencům v šatně o přestávce rázně domluvil. Hosté byli jako vyměnění; hráli agresívně, soupeře po ztrátě kotouče důrazně napadali a vytvořili si obrovský tlak.

Hru Plzně režíroval mladý Kovář
Vynikala zejména úderná první útočná řada Plzně, kterou skvěle dirigoval Jan Kovář. Ten také hned na začátku třetiny vstřelil první branku, která ještě více plzeňské hokejisty nabudila ke zvratu. Brňané zcela vypadli z role, jejich výkon se postupně měnil v křeč a hosté za 15 minut otočili výsledek. Druhý gól vstřelil Vlasák, třetí přidal Duda, jenž za pouhých šest sekund využil přesilovku po vyloučení Bičánka.

Zkoprnělí hokejisté Komety jen přihlíželi čtvrté brance ve své síti, jejímž autorem byl opět Vlasák. A to ještě zahodila Plzeň minimálně dvě vyložené šance, kdy Kovář nestačil dorazit kotouč do volné branky a Martin Heřman neproměnil sólový nájezd na Hoviho. Až v samém závěru druhé třetiny se domácí hokejisté probrali a branka Hrušky je vrátila zpět do zápasu.

Plzeň pokračovala v předcházejícím tlaku, který zužitkoval ve 43. minutě Duda, jenž dotlačil kotouč z bezprostřední blízkosti do sítě. Brňané se už navzdory bojovnosti do tempa nedostali. Aktivní hrou v defenzívě podloženou pozorným výkonem brankáře Přikryla už hosté těsné vítězství udrželi, ačkoliv posledních 35 sekund odolávali při power play přesilovce soupeře.

Hokejová Tipsport extraliga - 24. kolo

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:5 (3:0, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Huml (Malec, Mojžíš), 10. Hubáček (Stehlík), 15. R. Hruška (Kvapil, Bičánek), 40. R. Hruška (Kvapil) - 21. Jan Kovář (Vostřák, Vlasák), 28. Vlasák (Jan Kovář, Duda), 32. Duda (Lammers), 35. Vlasák (Jan Kovář, Slaney), 43. Duda (Straka). Rozhodčí: Šindler, Gašilov (Rus.) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Hunkes (Čakajík, Nedvěd), 27. Vak (Moravec), 48. Derner, 59. Nedvěd (Dušek) - 18. Ton (D. Výborný). Rozhodčí: Minář, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6881.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Burger (Káňa, Rehák), 8. Káňa (Barinka, Burger), 23. Káňa, 33. Šedivý (Húževka) - 14. Barney (Pabiška, Hay). Rozhodčí: Homola, Trombík - Dřínovský, Vengřín. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 5659.

HC Mountfield České Budějovice - HC Benzina Litvínov 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. L. Květoň (Gulaš, Novák), 15. Ptáček (Snopek, R. Pšurný), 33. Podlešák (Červený), 60. Podlešák - 10. Kubát (V. Hübl), 20. Jenáček (Hübl, Ručinský), 28. Lukeš (V. Hübl), 28. Černý (Kracík), 36. Jenáček (Kubinčák, Kubát), 45. V. Hübl (Švarný, Ručinský). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. Diváci: 4518.

HC Eaton Pardubice - HC Vagnerplast Kladno 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Starý (Kolář I), 34. Cetkovský (Kousal), 38. Cetkovský (Rákos), 53. Pivko (Bartek, Píša), 53. Bartek (Cetkovský, Nakládal) - 4. Knotek (Eberle), 48. S. Treille (Kalla). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 8295.