Plzeň si veze naději do odvety, v Bělehradu vybojovala cennou remízu 1:1

22:49
Bělehrad/praha - Fotbalisté Plzně vstoupili do druhého kola Evropské ligy nadějnou remízou 1:1 na stadionu Partizanu Bělehrad. Zápas před bouřlivou kulisou v 58. minutě gólově otevřel Léandre Tawamba, ale v 81. minutě vyrovnal Radim Řezník. Odveta ve Štruncových sadech je na programu za týden.

Fotbalisté Plzně děkují fanouškům, kteří dorazili do Bělehradu, za podporu foto: Reuters

Trenér Viktorie Pavel Vrba pro první soutěžní utkání v roce 2018 zvolil očekávanou základní sestavu. V brance opět dostal šanci Hruška, který odchytal celou podzimní fázi soutěže.

Evropská liga

Partizan Bělehrad - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 58. Tawamba - 81. Řezník. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ŽK: Mitrovič - Hrošovský. ČK: 85. Mitrovič. Diváci: 21.568.

Partizan: Stojkovič - Vuličevič, N. R. Miletič, Mitrovič, Uroševič - Jankovič, Pantič, Jevtovič, Tošič - Soumah (71. Ivanovič), Tawamba (90. Markovič). Trenér: Djukič.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (60. Zeman), Kolář (78. Čermák), Kopic - Krmenčík (90. Chorý). Trenér: Vrba.

Úvod nabídl především mnoho nepřesností z obou stran. První velkou šanci si až v 35. minutě vypracovali domácí, Soumaha ale zblízka vychytal Hruška. Z následného rohu Tawamba hlavičkoval těsně nad břevno.

Plzeňským se v ofenzivě nedařilo kombinovat a jejich nakopávané míče většinou končily u obrany Partizanu. Krátce před pauzou Petržela po Kopicově centru z voleje vystřelil nepřesně.

Hosté nezačali dobře ani druhý poločas a dostali se pod velký tlak srbského mistra. V 58. minutě Vuličevičův centr nešťastně přizvedl Limberský a Tawamba razantní hlavičkou překonal bezmocného Hrušku. Plzeňský brankář o chvíli později vytáhl Tošičovu přízemní střelu z úhlu.

V závěru se hráči Partizanu zatáhli a soupeře k dlouho k ničemu nepouštěli. Až v 81. minutě Krmenčík vrátil míč před branku a Řezník hlavou vyrovnal. Plzeň tak proměnila hned první střelu na branku a Řezník stylově oslavil 50. zápas v evropských pohárech.

Radim Řezník oslavuje branku
Radim Řezník

O pět minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Mitrovič. Na konci mohl rozhodnout střídající Čermák, ale z dobré pozice vypálil jen slabě doprostřed branky.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Astana - Sporting Lisabon 1:3 (1:0)

Branky: 7. Tomasov - 48. B. Fernandes z pen., 50. Martins, 56. Doumbia. ČK: 62. Logviněnko (Astana).

Dortmund - Bergamo 3:2 (1:0)
Branky: 65. a 90. Batshuayi, 30. Schürrle - 51. a 56. Iličič.

Nice - Lokomotiv Moskva 2:3 (2:1)
Branky: 4. a 28. z pen. Balotelli - 45. z pen., 69. a 77. Manuel Fernandes. ČK: 67. Coly (Nice).

Spartak Moskva - Bilbao 1:3 (0:3)
Branky: 60. Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45.+1 Rico.

San Sebastian - Salcburk 2:2 (0:1)
Branky: 57. Arzallus, 80. Januzaj - 27. vlastní Oyarzabal, 90.+4 Minamino.

Ludogorec Razgrad - AC Milán 0:3 (0:1)
Branky: 45. Cutrone, 64. Ricardo Rodríguez z pen., 90. Borini.

Östersund - Arsenal 0:3 (0:2)
Branky: 13. Monreal, 24. vlastní Papagiannopulos, 58. Özil.