Plzeň si poradila s Boleslaví 4:1. Duda pomohl 3 body

20:59
PLZEŇ - V předehrávce 30. kola porazili hokejisté Plzně Mladou Boleslav 4:1 a dotáhli se na rozdíl pouhých dvou bodů na čelo extraligové tabulky, které okupují pražská Sparta a České Budějovice. Hosté potvrdili mizernou bilanci na kluzištích soupeřů, kde prohráli posedmé za sebou. Rozhodující náskok si Západočeši vybudovali třemi brankami ve druhé třetině. Vítězný gól vstřelil Radek Duda, jenž si navíc připsal dvě asistence.

Plzeň - Mladá Boleslav (Duda) foto: ČTK

Poslední tým tabulky nevstoupil do utkání na západě Čech dobře a již ve druhé minutě inkasoval. Přečíslení dvou na jednoho totiž vyřešil Kovář přesnou přihrávkou na Pletku, který zakončil přesně do pravého horního rohu branky. Domácí vstřelený gól povzbudil a v šesté minutě po Marušákově střele hosty od další pohromy uchránil jen skvělý zásah Hübla.

Gólman Mladé Boleslavi poté vyrazil i Dudův volej z bezprostřední blízkosti. Hosté ve 14. minutě promarnili téměř půl minuty trvající přesilovou hru pět na tři. Nejblíže vyrovnání se ocitl až následně Stieler.

Plzeň - Boleslav 4:1

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Jan Kovář, Duda), 22. Duda (Jan Kovář, Kinrade), 34. Vlasák (Martin Straka, Duda), 35. Dvořák (Martin Straka, Vlasák) - 34. Bahenský. Rozhodčí: Minář, Trombík - Jelínek, Pešek.
Sestavy: Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, Ruprecht - Stránský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Kubalík, M. Heřman, Andrašovský - od 33. navíc Mrňa.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Rýgl, Koma - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel.

Při hře v plném počtu se protáhl před plzeňského gólmana Svobodu, ale nedokázal zvednout puk.

Na začátku druhé třetiny si ovšem mladoboleslavští hokejisté špatně rozebrali hráče v obranném pásmu a Duda po Kovářově přihrávce zpoza branky zvýšil na 2:0. Ve 24. minutě mohl odpovědět při vlastním oslabení unikající Balaštík, tváří v tvář Svobodovi však neuspěl. Zlepšující se výkon hostů ukončila série jejich nedovolených zákroků. Ty potrestal ve 34. minutě Vlasák, když mu během dvojnásobné početní výhody před zcela odkrytou branku nahrál Straka.

O dvanáct vteřin později sice využil nedůslednost domácích obránců při rozehrávce Bahenský a ve vlastním oslabení snížil na 3:1, vzápětí však Straka šikovně prostrčil kotouč na rozjetého Dvořáka a ten povedeným bekhendovým blafákem přidal čtvrtý plzeňský gól. Hosté chtěli ještě utkání zdramatizovat. Po akci Demela ovšem zakončil před Svobodou osamocený Jiránek nedůrazně a poté, co Středočeši přežili přesilovku Indiánů čtyři na tři, nedokázal v závěru druhé třetiny Svobodu překonat ani Vrbata.

Krátce po zahájení závěrečné části pálil po rychlém průniku do útočného pásma těsně vedle Hüblovy branky navrátilec Andrašovský, jenž se v modrobílém dresu objevil po téměř šesti letech. Ve zbylém čase se domácí snažili přidat před nejnižší letošní návštěvou v ČEZ aréně pátý gól, ale oboustranně bezstarostný hokej už změnu skóre nepřinesl.