Plzeň se poločas trápila. Pak Žižkov přestřílela

19:24
PLZEŇ - V souboji dvou Viktorií se v 11. kole fotbalové ligy radovala více ta ze západu Čech. Obhájce titulu z Plzně vyhrál nad pražským sokem po bezbrankovém poločase díky střelecké smršti po přestávce vysoko 4:1, všech pět gólu padlo v rozmezí 26 minut. Západočeši poskočili díky vylepšenému skóre už na třetí místo v tabulce a přiblížili se vedoucí Spartě na šest bodů. Pražský klub má před sebou pondělní dohrávku v Teplicích.

Plzeň - Kodaň (fotbalisté Plzně slaví) foto: ČTK

Trenér Vrba nečekaně poslal do branky uzdraveného Pavlíka, ten v osmé minutě sice lapil u tyče první střelu hostí, ale už vzápětí se zrodila úvodní šance na druhé straně hřiště. Obránci před Ďurišem míč ještě ukopli a Petržela pak po obloučku od Koláře z voleje olíznul břevno žižkovské branky.

Plzeň - Žižkov 4:1

Branky: 51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 69. Böhm. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias. ŽK: Kadeřábek, Štastný, Bodeček. ČK: 90. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 5736.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (88. Řezník), Pilař (82. Darida) - Ďuriš (56. Bakoš). Trenér: Vrba.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Lafrance (65. Folprecht) - Kadeřábek, Kalivoda (84. Súkeník), Čermák, Slodowy - Nestorovski (46. Böhm). Trenér: Pulpit.

Domácí po prvním pokusu zvýšili svoji aktivitu, ale přes žižkovský obranný val se nemohli prosadit. Jednak soupeř důkladně kryl klíčové hráče a Plzni navíc chyběl moment překvapení. Nejvíce akcí přicházelo z pravé strany od Rajtorala s Petrželou, ale jejich snaha většinou končila nepřesnými centry.

A když už se obrana trochu rozevřela, Pilař nastřelil z dorážky jen tyč.

Hosté se před poločasem několikrát snažili využít chyb středové plzeňské řady, ale nejslibnější brejk ve 35. minutě pokazil Štastný nepřesnou střelou. Hned po pauze měl ve 47. minutě největší žižkovskou šanci Čermák, který nečekaně nastřelil tyč po levé Pavlíkově ruce.

Krátce poté se domácí dočkali a vedení přišlo znovu z pravé strany: po dlouhém pasu Rajtorala prostrčil Ďuriš míč k Petrželovi a nejaktivnější hráč Západočechů vstřelil vedoucí gól, po devíti minutách přidal Pilař po zpětné Kolářově přihrávce druhý a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže hosté se nevzdali, Böhm využil zaváhání stoperské dvojice a v 67.

minutě snížil, o minutu později Kalivodova rána neznamenala vyrovnání jen díky Pavlíkově akrobatickému zákroku u pravé tyče.

Domácí však dokázali reagovat dalšími dvěma povedenými góly, které vstřelili v krátkém časovém rozmezí po rychlých akcích Čišovský s Pilařem, a tak i přes chladné počasí vládla ve Štruncových Sadech veselá nálada.

Hosté nakonec přišli vedle bodů i o Bodečka, který byl v poslední minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Další nedělní zápasy 11. kola Gambrinus ligy

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 47. Janda, 83. Hurka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Latka, Hubáček, Trubila, Jarolím - Javorek, Ondrášek. ČK: 45. Horejš (Č. Budějovice). Diváci: 5682.

Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 35. Valenta. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Košec. ŽK: Fukal, Klapka - Mezlík, Pavelka, Kubáň, Fujerik. ČK: 65. Pavelka (Slovácko). Diváci: 3506.

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 14. Zahustel, 79. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl - Žižka, Nešpor. Diváci: 3164.