Plzeň se konečně dočkala evropské výhry. Západočeši porazili Beer Ševu 3:1

18:57aktualizováno  21:11
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy doma porazili Beer Ševu 3:1 a po úvodní prohře 0:3 s FCSB v soutěži poprvé bodovali. Jako první se ve 29. minutě trefil Milan Petržela, v 69. minutě vyrovnal Anthony Nwakaeme, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl Jan Kopic. Těsně před koncem ještě přidal pojistku náhradník Marek Bakoš.

Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa. Domácí se radují z úvodní trefy. foto: ČTK

Hapoel, za který odehrál celý zápas český útočník Tomáš Pekhart, nenavázal na výhru 2:1 nad Luganem. Viktorii čeká další utkání v Evropské lize 19. října ve Švýcarsku proti Luganu, které dnes prohrálo 1:2 s FCSB. Bukurešťský tým vede tabulku skupiny G s šesti body.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU PLZEŇ VS. BEER ŠEVA SI PŘEČTĚTE ZDE!

V základní sestavě Plzně podle očekávaní nastoupil útočník Krmenčík, kterému vypršel třízápasový trest za vyloučení. Zraněného Limberského na levém kraji obrany nahradil Havel, brankář Hruška v pohárech opět dostal přednost před Kozáčikem.

Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa. Domácí se radují z úvodní trefy.
Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa: zleva hostující Vladimir Broun se snaží...

Plzeň se mohla prosadit už ve čtvrté minutě. Řezník si narazil míč s Petrželou a přízemní střelou trefil tyč. Pekhart na druhé straně zakončil únik po křídle nepřesnou ranou.

Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa 3:1 (1:0)

(utkání 2. kola základní skupiny G fotbalové Evropské ligy)

Branky: 29. Petržela, 76. Kopic, 89. Bakoš - 69. Nwakaeme. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). ŽK: Havel - Sahar, Taha. Diváci: 10.314.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (62. Zeman), Kolář (74. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (85. Bakoš). Trenér: Vrba.

Beer Ševa: Goresh - Broun (80. Ohana), Taha, Elhamed - Elo, Radi, Ogu, Melikson (80. Cuenca), Korhut - Sahar (62. Nwakaeme), Pekhart. Trenér: Bakhar.

V 11. minutě Krmenčík hlavičkoval těsně vedle, mezi tyče se nevešel ani pokus Kopice. Ten však ve 29. minutě chytře přistrčil míč Petrželovi, jenž křížnou střelou otevřel skóre.

V závěru poločasu však převzala iniciativu Beer Ševa. Ogu z dálky vypálil těsně nad břevno, Hruška se poté dvakrát vyznamenal proti střelám Sahara. Hosté začali podobně i druhý poločas a Hruška vytáhl Oguovu dělovku. Na druhé straně zase brankář Goresh zneškodnil střely Hořavy a Hrošovského.

Hapoel v 69. minutě zničehonic vyrovnal. Střídající Nwakaeme dostal v šestnáctce hodně prostoru a střelou k tyči překonal Hrušku. Nerozhodný stav ale trval jen sedm minut. Náhradník Ivanschitz, jenž nastoupil poprvé v sezoně, nahrál do strany Kopicovi, který tvrdou ranou propálil Goreshe.

Domácí měli závěr plně pod kontrolou. Brankář Beer Ševy další střely Kopice a Řezníka vyrazil, v 89. minutě však Zeman našel dalšího střídajícího hráče Bakoše a zkušený slovenský útočník hlavou pojistil plzeňské vítězství. Viktoria porazila izraelského soupeře ve čtvrtém z pěti pohárových utkání.