Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Plzeň rozdrtila Litvínov díky Gulašově hattricku, Boleslav přestřílela Hradec

20:49
PRAHA - Hokejisté Plzně zvládli famózním způsobem utkání s Litvínovem, kterému uštědřili vysokou porážku 7:1. Hattrickem k němu pomohl útočník Milan Gulaš. To v Mladé Boleslavi viděli diváci Hradec Králové, a s ním i brankovou přestřelku, z níž nakonec vítězně vzešli domácí hráči.

Trestné střílení plzeňského Milana Gulaše. foto: Martin Polívka, MAFRA

Už od úvodních minut bylo v Plzni jasné, jak bude utkání probíhat. Hostující Litvínov nevěděl, kde mu hlava stojí, a záhy po prvním vhazování se ocitl v urputné defenzívě. Už v úvodní třetině se trefil mladý Pour, jenže větší porce branek si Západočeši schovávali do zbylých dvou třetin.

Výsledky 38. kola extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 27. Gulaš z trest. střílení, 28. Čerešňák (Kratěna, Kracík), 37. Gulaš (V. Němec, Jan Kovář), 41. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář), 54. Čerešňák (Kracík, Pulpán), 59. Kantner - 40. J. Petružálek (Trávníček).

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Herman (E. Kulda) - 42. J. Knotek (Jaroměřský), 52. Irgl.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 8:5 (3:3, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Bernad (Flynn, P. Kousal), 7. Skalický (Kurka, Klepiš), 10. Kotvan (Vondrka, Skalický), 24. L. Pabiška (Žejdl), 37. R. Zohorna (Pláněk, Klepiš), 57. D. Šťastný (Žejdl), 57. R. Zohorna (M. Látal), 58. Pláněk (Vondrka, Klepiš) - 5. Cibulskis (Rákos, Bezúch), 6. Zámorský (Lessio, Vopelka), 14. Linhart (Cingel, Vopelka), 46. Vincour (F. Pavlík, Smoleňák), 48. Paulovič (Bezúch, Bičevskis).

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Machala (Koffer, Ihnacak), 50. Ihnacak (Machala, Cardwell) - 34. Lapšanský, 51. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 63. Gríger (Plutnar).

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Zdráhal (Š. Stránský), rozhodující sam. nájezd O. Roman - 48. M. Kvapil (Birner, Filippi).

V obou dali po třech brankách, chemici kontrovali jen jedinkrát díky Jakubu Petružálkovi. Obdivuhodný počin při výhře 7:1 zaznamenal plzeňský útočník Milan Gulaš, jenž si připsal tři branky a jednu asistenci.

Ještě po dvou třetinách drželi zlínští hráči těsné vedení nad Olomoucí. Hubený náskok ale dvě minuty po startu závěrečné části ztratili a nakonec rozhodla samostatná akce veterána Irgla, který se natlačil před Kašíkovu svatyni, způsobil tam zmatek, a odražený puk hráč Hanáků pohotově uklidil do branky. V závěru zlínští berani odvolali brankáře, nicméně k žádnému zásahu už to nevedlo.

S notným zpožděním začalo střetnutí Vítkovic s Libercem. Domácímu celku se totiž porouchala rolba, a než se spustila záložní, pár chvil to trvalo. Druhé vzrušení přinesla hned šestá minuta, kdy skóroval vítkovický Zdráhal. Jenže poté se rozestříleli Severočeši, nicméně na Bartošáka si nepřišli.

Stejně tak se jim vedlo i ve druhé pasáži, a úspěšní byli až ve třetí třetině, kdy při přesilovce po vyloučení domácího Výtiska konečně Bartošáka překonal Kvapil. Další zásah ze hry byl k vidění až v samostatných nájezdech, kdy lepší umění předvedli vítkovičtí hráči, autorem rozhodujícího nájezdu byl Ondřej Roman.

Pokud se v pátek někde roztrhl pytel s brankami, byla to Mladá Boleslav. Tolik gólů domácí fandové dlouho neviděli, tentokráte nasázeli celkem osm zásahů za záda nešťastných brankářů Hradce Králové. A přitom se stav utkání přeléval oběma směry.

Nejprve vedli hostující hráči 2:0, aby se vzápětí vybičovali boleslavští hokejisté na vedení 3:2. Do stavu 3:3 poslal zápas hradecký Linhart, jenže reprezentanti města automobilů vrátili vedení na svou stranu a rázem to bylo 5:3. Hosté ještě stačili srovnat na 5:5, jenže závěr se Hradci hrubě nepovedl, hned třikrát inkasoval a celkem osm inkasovaných branek není dobrým vysvědčením.

Zápas týmu ze spodní části tabulky viděly Pardubice, kam vyrazili hráči Karlových Varů. Na branky se čekalo až do druhé části, to skóroval hostující Lapšanský. Jenže v závěrečné pasáži dvěma góly Pardubice otočily, ale vedení jim nevydrželo ani minutu.

Vitkovický Jan Výtisk pomáhá svému brankáři Patriku Bartošákovi zlikvidovat...
Ondřej Dlapa z Mladé Boleslavi a Juraj Bezúch z Hradce Králové po vzájemném...

Na rozhodující zásah se čekalo až do prodloužení, kdy přisoudil bonusový bod Karlovým Varům útočník Gríger.