Plzeň první zápas v Turecku prohrála. Nestačila na bundesligový Duisburg

19:00
ANTALYA/PRAHA - Plzeňští fotbalisté svůj první přípravný zápas na soustředění v Turecku nezvládli. S Duisburgem prohráli 0:1. Další utkání je čeká v pátek proti Ludogorci Razgrad.

Tomáš Kučera se proti fotbalistům Duisburgu neprosadil - ilustrační foto. foto: ČTK/AP

K Turkovi za víc než 35 milionů. Liberecký kapitán Pavelka podepsal v Kasimpase

Plzeň má za sebou druhý zápas v rámci zimní přípravy. Před odletem do Turecka porazila třetiligové Domažlice 4:1, ale na poslední tým druhé bundesligy nestačila.

Rozhodující moment se odehrál už ve 14. minutě. Německý záložník Wolze dostal od českých obránců hodně prostoru a po Scheidhauberově přihrávce šanci proměnil.

Úřadující český mistr využil v zápase všechny čtyři navrátilce z hostování, kteří se nyní perou o místo v kádru. V prvním poločase nastoupili záložník Suchan a útočník Krmenčík a po přestávce dostali šanci obránci Hubník a Končal.

Krmenčík velkou šanci nevyužil

Největší plzeňskou šanci na vyrovnání měl právě Krmenčík, jenž strávil podzim na hostování v Dukle. Po Kopicově přihrávce však pálil jen do tyče.

Plzeň je v rané fázi přípravy, takže výsledky v Turecku ještě nejsou tolik důležité. K vyladění formy bude sloužit až kemp na Maltě před začátkem jarní části ligy, v níž bude západočeské mužstvo obhajovat loňský titul.

Chigozie Udoji z Dinama Minsk, jehož stíhá Jan Kovařík.
Zklamaný Aidin Mahmutovič v utkání proti Minsku.

„Zápasy tady v Turecku beru jako něco navíc. Neustupujeme z objemu a intenzity tréninků, takže v obou přípravných zápasech chci dát příležitost všem hráčům, kteří s námi odcestovali,“ řekl trenér Karel Krejčí před zápasem pro klubový web.

„Výsledek je samozřejmě důležitý, ale především budu sledovat, jakým způsobem se všichni hráči prezentují,“ dodal.

Druhá půle už byla bez šancí

Plzeňský kouč poslal do každého poločasu zcela jinou sestavu. Celý zápas zůstal na hřišti jen brankář Kozáčik.

Jeho spoluhráči se do šancí - až na zmíněnou příležitost Krmenčíka - nedostávali. Po přestávce sice hráli častěji na polovině soupeře, ale stoprocentní příležitost si ne a ne vytvořit. Na druhou stranu, podobně na tom byl i soupeř.

Plzeň v Turecku čeká ještě páteční zápas proti Ludogorci Razgrad a o víkendu se vrátí domů. Příští týden bude trénovat v Česku, kde se utká s druholigovým Vyšehradem. Na závěr přípravy vyrazí na Maltu, kde ji čekají tři utkání.

Plzeň - Duisburg 0:1 (0:1)

Branka:14. Wolze.

Plzeň, 1. poločas:Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Baránek, Limberský - Petržela, Suchan, Ďuriš, Hrošovský, Kopic - Krmenčík.

2. poločas: Kozáčik - Matějů, Kučera, Hubník, Končal - Štípek, Vaněk, Kolář, Hořava, Kovařík - Holenda. Trenér Krejčí.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.