Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Plzeň přestřílela Boleslav 3:2, rozhodl Jiráček

15:51aktualizováno  20:45
PRAHA - Plzeňští fotbalisté vyhráli v utkání 14. ligového kola nad Mladou Boleslaví 3:2 a poskočili na třetí místo tabulky, kde mají aktuálně šestibodovou ztrátu na vedoucí Spartu. Všechny branky domácích padly už před poločasem, hosté snížili v poslední minutě zápasu.

Plzeň - Mladá Boleslav (Jiráček) foto: ČTK

Západočeši tak dali dárek trenéru Pavlu Vrbovi k jeho 100. utkání v roli hlavního kouče v nejvyšší soutěži.

Klíčovým hráčem vítězů byl další jubilant Pavel Horváth, hrající 350. ligový zápas. Plzeňský kapitán byl výraznou postavou od prvních minut a už v páté minutě vyzkoušel pohotovost gólmana Millera. Ve 14. minutě pak vyslal dlouhým pasem do šance Bakoše, kterého sice kryl stoper Johana, jenže po jeho nedorozumění s Millerem se k míči dostal plzeňský útočník a domácí vedli.

Plzeň - Ml. Boleslav 3:2

Branky: 14. a 34. Bakoš, 37. Jiráček - 25. Procházka, 90. Johana. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Petržela - Štohanzl, Janíček, Rolko. Diváci: 5835.
Sestavy: Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (86. Hora), Kolář (89. Darida), Pilař (70. Ďuriš) - Bakoš.
Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Rolko, Johana, Šírl - Kúdela (72. Wojnar), Procházka, Štohanzl - Zahustel (66. Kysela), Chramosta, Kulič (82. Řezníček).

Hosté ale potvrdili, že jsou ofenzivně hrajícím celkem, brzy si vypracovali první možnost a v 25. minutě už bylo vyrovnáno po Procházkově trestném kopu. Odchovanec plzeňského klubu gól ani příliš neoslavoval a brzy přestalo být do smíchu všem Středočechům.

V 33. minutě sice Čišovský po Petrželově centru přelstil přesným náběhem a hlavou celou obranu hostů, ale míč se od břevna a tyče odrazil zpět do pole. O minutu později už ale Štruncovy sady znovu oslavovaly gól a opět v něm hlavní roli hrál Horváth.

Jeho lob se odrazil od břevna zpět před nabíhajícího Bakoše, který vstřelil druhý gól. A třetí přidal těsně před pauzou reprezentant Jiráček, který využil své rychlosti, prohnal se kolem obránců a přesnou střelou zaskočil brankáře.

I v druhém poločase byli domácí aktivnější, ale na obou stranách ubylo gólových šancí, obrany si dávaly větší pozor. Až v 79. minutě se dostal před Millera do koncovky střídající Ďuriš, ale do branky se netrefil.

Hostům patřil závěr, vstřelili dokonce dvě branky, ale stejně jako Chramostovi před poločasem ani Rolkovi v 84. minutě nebyl gól uznán kvůli ofsajdovému postavení. Hostující Johana sice v poslední minutě snížil na 3:2, ale na vyrovnání už jeho tým neměl čas.

Další sobotní výsledky 12. kola Gambrinus ligy

Slovácko - Liberec 1:2 (1:1)
Branky: 19. Pavelka - 39. a 90.+1 Rabušic. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: Kordula (Slovácko). Diváci: 4526.
Sestavy: Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Mezlík - Fujerik (46. Volešák), Daníček, Kordula, Valenta (90. Poliaček), Pavelka - Ondřejka (84. Čtvrtníček).
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik (50. Kelič), Fleišman - Vácha, Štajner, Janů, Breznaník (69. Bosančič) - Rabušic, Šural.

Dukla Praha - Teplice 0:0