Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Plzeň porazila Vítkovice díky dvěma gólům Dvořáka

20:28
OSTRAVA - Hokejisté Plzně porazili Vítkovice na jejich ledě 3:0 a v tabulce soutěže se posunuli na třetí místo. Dvěma góly se na výhře Indiánů podílel útočník Michal Dvořák, brankář Adam Svoboda udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Vítkovice - Plzeň, radost hokejistů Vítkovic foto: ČTK

"Vyhráli jsme zaslouženě. Výborně zachytal Adam Svoboda," radoval se trenér vítězů Milan Razým. Úřadující vicemistr si tentokráte nevytvořil ani tradiční úvodní domácí tlak, a tak to po jedenácti minutách byli hosté, kdo se mohl radovat z vedoucího gólu. Za vítkovickou brankou se lehce zbavil obránce Američan Johnson a přihrál najetému Dvořákovi. Jeho střelu sice Málek zpomalil, zastavit ji ale nedokázal.

Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. M. Dvořák (Johnson, Pitule), 23. M. Dvořák (Johnson, Pitule), 32. Martin Straka (Kratěna). Rozhodčí: D. Konc, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4459.

Domácí odpověděli za tři minuty Ujčíkem, který si nabruslil od mantinelu do mezikruží a nebezpečně vystřelil. Svoboda sice puk vyrazil jen k Janu Káňovi, střela vítkovického útočníka ale nebyla přesná. O minutu později pálil v přesilovce obránce Malík a tečovaný puk skončil na orní tyčce.

Pokud vítkovičtí hráči vstupovali do druhé části odhodlaní vyrovnat, už po necelých třech minutách je zchladilo opět duo Johnson - Dvořák. Americký hráč našel spoluhráče další povedenou přihrávkou zpoza Málkovy branky a Dvořák "z první" navýšil plzeňské vedení.

Vítkovice se po druhé brance úplně sesypaly a kupily chybu za chybou. Přímo výstavní kiks předvedl obránce Ovčačík. Vybruslil nesmyslně před vlastní branku, kde se navíc nechal lehce odstavit od puku Kratěnou. Kapitán hostů Martin Straka následně nechytatelnou bombou pod horní tyč přidal třetí gól. "Plzeň hrála velice dobře, praktikovala jednoduchý hokej bez starostí. My jsme chtěli tvořit, ale svými komplikacemi jsme si dali tři vlastní góly. A když jsme se ve třetí třetině do nějaké šance dostali, tak nás vychytal skvělý Adam Svoboda," zlobil se vítkovický trenér Zdeněk Moták.

A hosté mohli své vedení ještě zvýšit, Horna ale nedokázal trefit prakticky prázdnou branku. Vítkovice se probraly až deset minut před koncem. Plzeňské dokázaly zatlačit, ale víc než několik nebezpečných střel z toho nebylo.

Neuspěli Ujčík, Strapáč ani Kudělka, který pálil v přesilovce dokonce třikrát za sebou. "Čekali jsme tlak ve třetí části, ale když domácí nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku, bylo rozhodnuto," věděl Razým.  Vítkovice jsou po třetí domácí porážce v šestém zápase sezony i nadále deváté, už šest zápasů čekají na zisk tří bodů.