Plzeň porazila Boleslav gólem Ďuriše a je opět v čele ligy. Slavia vyhrála

22:11aktualizováno  22:25
PLZEŇ - Velké zápasy plzeňští fotbalisté zvládají. Ve 14. ligovém kole porazili na svém stadionu Mladou Boleslav 1:0 a minimálně do neděle se posunuli na první místo před Spartu. Utkání rozhodl Michal Ďuriš, jenž se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Daniel Kolář (vlevo) vs. Jasmin Ščuk. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Slavia 2:1.

Liberec 2:1.

Sparta 2:1.

Mladá Boleslav 1:0.

Plzeň v podzimní části vyhrála všechny zápasy proti týmům „velké“ ligové pětky. Formu potvrdila i v sobotu večer, kdy si připsala deváté vítězství z posledních deseti zápasů.

Zápas v 56. minutě rozhodl Ďuriš, jenž je s jedenácti góly nejlepším střelcem soutěže. V pokutovém území si naběhl na Kovaříkův centr z levé strany a důraznou hlavičkou překonal brankáře Šedu.

Jihlava ve fotbalové lize porazila Brno a opustila pásmo sestupu

Už od začátku to byla pěkně sehraná situace. Plzeňský kapitán Kolář přesunul míč zprava na druhou stranu na Limberského, který si všiml rozeběhnutého Kovaříka. Takhle rozjetou akci už boleslavští obránci zastavit nedokázali.

Do té doby si přitom počínali suverénně. Plzeň sice držela míč, ale její kombinace byly pomalé a bez momentu překvapení, a tak si moc šancí nevytvořila. Největší příležitosti měl Kolář, ale nejdřív ho vychytal Šeda a podruhé hlavičkoval mimo bránu.

Fanoušci Baníku dali jasně najevo, co si myslí o islámském náboženství.
Milan Baroš (vlevo) zůstal kvůli zranění pouze na lavičce náhradníků.

Boleslav nepotvrdila pozici nejlépe útočícího týmu ligy. Vždyť do sobotního zápasu měla průměr 2,8 gólu na zápas. Alespoň jednu branku až doposud dala v každém ligovém utkání.

Tentokrát se zaměřila spíš na obranu a protiútoky. Přesto nebezpečná byla, ale neproměnila ani vyložené šance.

Ve 25. minutě sklepl Magera na hranici pokutového území na Čermáka, jenž si narazil s Bořilem a už byl sám před Kozáčikem. Ten ho však vytlačil ze střeleckého úhlu, takže míč skončil mimo bránu.

14. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 56. Ďuriš. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Štěrba. ŽK: Ščuk. Diváci: 10 257.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 33. M. Vukadinovič, 58. Zmrhal. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Hock. ŽK: Šumulikoski, Civič (oba Slovácko). Diváci: 4548.

Sigma Olomouc - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Proske - Blažej, Nádvorník. ŽK: Hubník, Vepřek - Marek Hanousek, Čajič. Diváci: 3439.

1. FK Příbram - Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 42. Tregler - 10. Koreš, 58. Jordan. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Divíšek, Sus, Štípek - Janíček.

Ve 33. minutě zahodil největší boleslavskou příležitost Chramosta, který v základní sestavě jen pár minut před zápasem nahradil zraněného Baroše. Překvapivě k němu propadl centr z levé strany, takže už před ním byl jen Kozáčik a brána. Právě plzeňský gólman vytáhl parádní zákrok.

V 61. minutě se potřetí blýskl brankář Kozáčik, když okamžitě vyrazil proti Ščukovi, k němuž se snášel centr z levé strany. Jen díky včasné reakci dokázal pohotovou střelu vyrazit.

Boleslav vyrovnat nedokázala, i když se po inkasovém gólu tlačila do útoku. Prohrála poprvé po devíti zápasech a na první místo ztrácí pět bodů.

Plzeň, kterou další zápas čeká už ve čtvrtek v Evropské lize proti Dinamu Minsk, může v neděli bodově dotáhnout Sparta. Tu čeká od 15:00 utkání v Liberci a v případě výhry se díky lepšímu skóre vrátí na první místo.