Plzeň podeváté vyhrála, v Edenu viděli fanoušci dva góly i rvačky

18:57aktualizováno  19:15
PRAHA - Západočeská euforie pokračuje. Fotbalisté lídra ligy z Plzně dokázali otočit duel s Příbramí a po výhře 2:1 vedou po desátém kole nejvyšší fotbalovou soutěž s osmadvaceti body, druhá Olomouc má ale pondělní dohrávku k dobru. Vyhecovaný souboj viděli fanoušci v Edenu, kde remizovala Bohemka s Baníkem Ostrava 1:1. V první půli ale musel sudí zápas na pět minut přerušit.

Plzeň - Příbram (radost domácích). foto: ČTK

Fotbalisté Plzně v 10. kole první ligy otočili zápas s Příbramí a připsali si již svou rekordní devátou výhru za sebou, což se jim doposud nikdy v české lize nepodařilo. Vedoucí tým tabulky se ale na výhru 2:1 hodně nadřel a tři body mu zajistil až devět minut před koncem střídající David Střihavka, když domácí využili předchozího vyloučení Francouze Claudea Videgly.

O EMOCÍCH V EDENU ČTĚTE ZDE!

Na stadion ve Štruncových sadech se přesunovala většina plzeňských fanoušků z vítězného utkání hokejové extraligy. Nejen ty ale překvapil začátek souboje. Hosté hrající na dva útočníky si totiž již ve 2. minutě vypracovali slušnou příležitost, Pleško ale po průniku po levé straně pálil z hranice šestnáctky těsně vedle. O minuto později se ale už Středočeši radovali.

Huňa obešel Bystroně, pronikl do vápna a po závaru před gólmanem Pavlíkem si dal dezorientovaný Limberský vlastní gól. Pro hosty to byl teprve čtvrtý vstřelený gól v sezoně (a také jediná střela na branku v zápase). Vstřelený gól hosty uklidnil a zasunuli svůj obranný blok hluboko na svoji polovinu.

Plzeň - Příbram (Zraněný Daniel Kolář z Plzně je odvážen z hřiště)

Domácí drželi více míč, ale do větších příležitostí je dobře organizovaná příbramská defenziva nepouštěla. Tísněný Kolář po centru Petržely netrefil branku a po rohovém kopu neprostřelili hradbu těl před sebou Rezek a následně Bystroň. Poté se zranil podhrotový hráč plzeňské sestavy Kolář a kouč Vrba poslal na hřiště Jiráčka (podle všeho má otřes mozku).

Domácí vystupňovali nápor, navíc v 19. minutě Bakoš sklepl Petrželův centr přesně na nohu střídajícího Jiráčka a ten střelou z voleje přesně k levé tyči vyrovnal. Na druhý gól si ale museli fanoušci lídra soutěže počkat více jak hodinu. Ve druhé půli domácí zmáčkli svého soupeře před jeho pokutové území, ale dlouho se nemohli prosadit. Hosté jim to ale nakonec usnadnili.

Plzeň - Příbram (Jiráček a Videgla).

Čtvrt hodiny před koncem totiž putoval pod sprchy po druhé žluté kartě hostující Videgla za zbytečnou kosu na Jiráčka na půli hřiště Západočeši přesilovku využili v 81. minutě. Po centru Petržely z pravé strany hlavičkoval Horváth a Hruškou vyražený míč pohodlně trefil do branky u levé tyče číhající Střihavka. Nepříznivý vývoj donutil Středočechy otevřít hru, ale domácí nedokázali několik brejkových situací dotáhnout do konce.

To se mohlo vymstít v nastaveném čase, ale explzeňský Borek zakončil jen doprostřed branky. Vrbovi svěřenci tak vítězství uhájili a před duem Olomouc-Sparta mají v tabulce již devítibodový náskok. Hanáci ale mají pondělní dohrávku v Teplicích k dobru.

10. kolo první fotbalové ligy

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)
Branky: 19. Jiráček, 81. Střihavka - 3. vlastní Limberský. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Moudrý. ŽK: Jiráček, Limberský, Navrátil - Tarczal, Plašil, Hruška, Pleško, Videgla. ČK: 75. Videgla (Příbram). Diváci: 7045.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rezek (75. Střihavka) - Kolář (13. Jiráček) - Bakoš (82. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Příbram: Hruška - M. Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal (84. Borek), Videgla, Pleško - Huňa (77. M. Štochl), Jurdík (54. Wágner). Trenér: Hřídel.

Třaskavou atmosféru duelu mezi Bohemkou a Baníkem odstartovali fanoušci hostí již od úvodní minuty bengálskými ohni a až do přerušení hry v 18. minutě kvůli potyčce hostujících chuligánů s policií - VÍCE O RVAČCE A PŘERUŠENÍ DUELU ČTĚTE ZDE - byl zajímavější pohled do hlediště než na zelený pažit.

Až ve 22. minutě se na to nemohl dívat Kaufman a svou dělovkou z pětadvaceti metrů probudil ze "spánku" hostujícího gólmana Baranka. Hosté odpověděli až v závěru první půle, kdy Varadi našel po rychlé křídelní akci na malém vápně zcela volného Frejlacha, jeho ránu ale zázračně lapil Sňozík.

Bohemians 1905 - Baník Ostrava (bitka fanoušků s policií).

Do druhého poločasu přišli hráči do prázdné arény - fandové Bohemky a Slavie (ano i sešívaní přišli v neděli odpoledne do Edenu) odešli z hlediště na pětiminutový protest, Baníkovci již chyběli delší čas po incidentu z první půle. Ti pro změnu nesouhlasili se zásahem policie.

A domácí příznivci se vrátili právě včas, aby viděli obě gólové situace duelu - v 54. minutě se již Frejlach Sňozíka nezalekl a z první nedal po centru Řezníka domácímu gólmanovi šanci. O dvě minuty bylo vyrovnáno - také Kaufman si seřídil mušku a po další centru ze strany trknul míč do sítě - 1:1. Do konce duelu se již výsledek nezměnil, hosté tak zůstali předposlední s devíti body, "klokani" mají o bod více a jsou desátí.

Bohemians 1905 - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 56. Kaufman - 54. Frejlach. Rozhodčí: Bílek - Kordula, Gallo. ŽK: Kaufman, Lukáš - Řezník. Diváci: 4493.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Držík - Moravec, Kaufman, Štohanzl (81. Trubila) - Škoda, Hartig (63. M. Nešpor). Trenér: Hoftych.

Ostrava: Baránek - Řezník, Bolf, Neves, Marek - Lukeš, Greguš, Frejlach - Koukal, Varadi, Šenkeřík (58. Zeher). Trenér: Koubek.

Vlastní gól ústeckého záložníka France minutu před koncem rozhodl, že souboj nováčků fotbalové ligy skončil nerozhodně. Hradec Králové doma remízoval s Ústím nad Labem 3:3 a ukončil sérii 343 minut bez vstřeleného gólu.

Už v páté minutě kopali domácí druhý roh, vysoký stoper Chleboun využil své dispozice a hlavou vstřelil první gól souboje. Po brance však domácí začali ukazovat, v čem je jejich největší slabina. Neproměňování šancí sráží Východočechy do průměru ligy. A proti Ústí to bylo patrné. V jasných příležitostech selhali postupně Dvořák, Fischer i Pilař.

A tak rčení Nedáš, dostaneš opět zafungovalo. Hosté se v 28. minutě vydali na první vážný útok a útočník Kraut zužitkoval výborný přízemní centr z pravé strany. Bylo vyrovnáno. Hradec se však z úderu oklepal a z penalty posunul Východočechy do vedení Černý. Zatímco většinu první půle domácí dominovali, prvních dvacet minut té druhé byli jednoznačně lepší hosté.

Navíc byli také efektivní, proto se jim podařilo otočit stav. Nejprve Jindráček využil velkou chybu kapitána Wozniaka, poté se Kraut prosadil po standardce a otočil skóre na 2:3. Domácí poté zatlačili soupeře do defenzivy a minutu před koncem vyrovnal dezorientovaný Franc, který se trefil do vlastní branky.

FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem 3:3 (2:1)
Branky: 5. Chleboun, 38. Černý z pen., 89. vlastní Franc - 28. a 63. Kraut, 50. Jindráček. Rozhodčí: Královec - Filípek, Moláček. ŽK: Chleboun, Wozniak - Zachariáš, Benčík. Diváci: 3220.

Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Janoušek, Hochmeister (64. Kocourek), Rezek (77. Hájovský) - Dvořák, Černý, Pilař. Trenér: Kotal.

Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (80. Franc), Zachariáš, Martykán, Volek (86. Benčík) - Kraut (76. Veverka), Jindráček. Trenér: Habanec.

České Budějovice podruhé v sezoně zabodovaly v Gambrinus lize naplno. V 10. kole porazily Jablonec 2:1, když vítězný gól domácích vstřelil Otepka. Jablonec nastoupil bez záložníka Jarolíma a stopera Drska, kteří zůstali jen mezi náhradníky. I ve změněné sestavě však byli hosté v prvním poločase lepší. Jihočeši se k první a zároveň jediné nebezpečné akci v první části dostali v 16. minutě.

Ovšem akce hned skončila gólem. Lengyel poslal lehkým obloučkem do šance Ondráška, který sám před hostujícím gólmanem nezaváhal. Domácí ale vedení do poločasu neudrželi, v závěru úvodního dějiství se totiž prosadil Lafata. Jihočeši si ale vytoužené vítězství vzít nenechali a v 68. minutě vstřelil druhý domácí gól veterán Otepka, který si naběhl na parádní střílený centr Ondráška.

SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 16. Ondráček, 68. Otepka - 43. Lafata. Rozhodčí: Mikel - Ubias, Peřina. ŽK: Lengyel - Kovařík. Diváci: 2249.

Dynamo: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Riegel - Mezlík, Černák, Otepka, Lengyel, Pecka (59. Hudson) - Ondrášek (82. Šíma). Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Špit - Eliáš (85. Drsek), Pavlík, Huber, Jablonský - Vošahlík (64. Haurdič), Piták (74. Jarolím), Loučka, Kovařík - Lafata, Pekhart. Trenér: Komňacký.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...