Slavia s Plzní jdou do trháku. Sešívaní rozstříleli Příbrami, Viktoria zase vyhrála 1:0

16:55aktualizováno  20:03
PLZEŇ/PRAHA - Fotbalisté Slavie vyhráli v 11. ligovém kole doma nad Příbramí 4:1 a soupeře porazili popáté za sebou. Pražany poslal ve 13. minutě do vedení Jan Bořil, vzápětí sice srovnal Jan Rezek, ale ještě do pauzy se trefili domácí Alexandru Baluta s Michalem Frydrychem a po přestávce Miroslav Stoch. Úřadující vicemistr tak částečně napravil minulou ligovou porážku v Ostravě a dál vede tabulku o skóre před Plzní.

Miroslav Stoch uzavřel skóre gólem na 4:1 foto: ČTK

Nepovedlo se nám vůbec nic. Byl to nejhorší zápas Sparty po mém návratu, přiznává Ščasný

Příbramský nováček venku získal jediný z celkových 14 bodů a na soupeřových stadionech je vůbec nejhorším týmem soutěže. V tabulce mu patří desáté místo.

Fotbalisté Plzně vyhráli stejně jako před týdnem doma se Spartou 1:0, tentokrát v domácím duelu s Teplicemi.

Odčinili tak úterní debakl 0:5 v Lize mistrů na hřišti AS Řím. Jedinou branku duelu vstřelil v 60. minutě po průniku Michaela Krmenčíka Aleš Čermák.

Obhájci titulu díky gólu Aleše Čermáka z 60. minuty doma vyhráli i šestý zápas v sezoně nejvyšší soutěže, popáté z toho výsledkem 1:0. Západočeši v utkání třikrát trefili tyčku, jednu z nich Tomáš Hořava z penalty v 84. minutě.

Jablonec bez potíží porazil Slovácko

Fotbalisté Jablonce zvítězili nad Slováckem 2:0. Domácí rozhodli o svém triumfu už v první půli, kdy se trefili Vladimir Jovovič a Lukáš Masopust. Severočeši vyhráli v lize potřetí za sebou a přibližují se pohárovým příčkám.

Na třetí Spartu a čtvrtou Ostravu ztrácejí čtyři body a na pátý Zlín jen bod. Slovácko prohrálo v nejvyšší soutěži pošesté za sebou a kleslo na předposlední patnácté místo.

Opava se rozloučila s Brnem prohrou

Fotbalisté Opavy se rozloučili s brněnským azylem prohrou 0:1 s Bohemians 1905. Slezané hráli takřka celý druhý poločas bez vyloučeného Petra Zapalače.

V početní výhodě se prosadil Jakub Nečas, který ukončil 349 minut dlouhé čekání Pražanů na ligový gól. Opava mohla tři minuty před koncem vyrovnat, ale Nemanja Kuzmanovič neproměnil penaltu.

Dukla veze všechny body z Karviné

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili v Karviné 2:0. Vítězství posledního celku tabulky zařídili ve druhém poločase Ján Ďurica a v nastavení Frederik Bilovský.

Pražané si pod koučem Romanem Skuhravým připsali druhé vítězství v sezoně a první venkovní výhru po šesti prohrách za sebou. I přes výhru zůstává Dukla na posledním místě v tabulce, na týmy před sebou ztrácí dva body.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka:
60. Čermák. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Myška. ŽK: Čermák, Hejda - Čmovš, Ljevakovič, Diviš. Diváci: 9581.
Plzeň: Hruška - Řezník (86. Havel), Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Ekpai (53. Petržela), Čermák (71. Procházka), Kovařík - Krmenčík.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Král, Krob - Hyčka (77. Moulis), Ljevakovič, Kučera, Hora - Jindráček (65. Vaněček), Žitný (46. Trubač).

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky:
7. Jovovič, 38. Masopust. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Fišer. ŽK: Lischka - Kuchta. Diváci: 2225.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust (77. Kubista), Trávník, Považanec, Jovovič (64. Acosta) - Chramosta (89. Ikaunieks).
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek - Daníček - Navrátil, Janošek, Havlík (55. Sadílek), Rezek (39. Kalabiška) - Kuchta (65. Kubala).

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka:
68. Nečas. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž. ŽK: Zapalač, Puškáč - F. Hašek, Hilál, M. Hašek ml., Juliš. ČK: 47. Zapalač. Diváci: 1382.
Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik (75. Jurečka), Svozil - Hrabina, Zavadil, Kuzmanovič, Jursa (81. Janetzký), Zapalač - Kayamba (57. Puškáč), Smola. Bohemians: Valeš - Dostál, Bederka, Krch, Schumacher - Reiter (75. Juliš, 90. Šmíd), M. Hašek ml., F. Hašek, Záviška - Hilál, Nečas (78. Švec).

MFK Karviná - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branky:
64. Ďurica, 90.+3. Bilovský. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ramirez, Janečka, Guba - Tetour, Ďurica, Raspopovič. Diváci: 3612.
Karviná: Berkovec - Čolič (80. Krivák), Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský - Ba Loua, Suchan (66. Guba), Letič - Wágner (46. Ramirez).
Dukla: Rada - Miloševič, Raspopovič (82. Ostojič), Ďurica, Souček (88. Chlumecký) - Bezpalec, Doumbia, Tetour (77. Bilovský) - Brandner, Djuranovič, Schranz.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)
Branky:
13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch - 15. Rezek. Rozhodčí: Královec - Hájek, Kubr. ŽK: Bořil - Hlúpik. Diváci: 10.747.
Slavia: Kolář - Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer (87. Zelený), Baluta (81. Mešanovič), Zmrhal (71. Olayinka) - Matoušek.
Příbram: Kočí - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Voltr) - Hlúpik, Kilián (56. Pejša), Průcha, Antwi (71. Katidis) - Květ - Rezek.