Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Tři góly za osm minut rozhodly o tom, že Plzeň si Ligu mistrů nezahraje

18:32aktualizováno  22:32
PRAHA - Ještě osmnáct minut před koncem drželi postupový výsledek, pak však plzeňští fotbalisté třikrát inkasovali, v odvetě 3. předkola Ligy mistrů doma podlehli rumunskému FCSB 1:4 a čeká je jen boj o soutěž útěchy. První duel skončil 2:2.

Smutek hráčů Plzně po prohře 1:4. foto: AP/ČTK

Zápas Plzeň-FCSB jsme sledovali ONLINE

Plzeň a její trenér Pavel Vrba musí zapomenout na třetí účast v Lize mistrů, v boji o lukrativní, velkolepou a prestižní soutěž selhali hned na začátku své cesty.

V druhé polovině srpna vstoupí do play-off o Evropskou ligu, viděla se však jinde.

„Do sedmdesáté minuty to od nás bylo slušné, vyrovnali jsme, ale pak to šílený kolaps,“ řekl plzeňský kouč Pavel Vrba. „Musím soupeři poblahopřát, posledních deset minut byl lepší.“

Pohárovou jistotu má po středečních zápasech kvalifikace Ligy mistrů jen jeden český tým. Plzeň na rozdíl od Slavie svou odvetu vůbec nezvládla.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - FCSB 1:4 (0:1)

Branky: 64. Krmenčík - 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec z pen. Rozhodčí: Hernandez - Sobrino, Naranjo (všichni Šp.). ŽK: Petržela, Řezník, Živulič, Havel, Krmenčík, Hrošovský, Bolek, Bakoš - Pintilii, Balasa, Alibec. ČK: 89. Krmenčík. Diváci: 10 802. První zápas: 2:2, postoupil FCSB.

Rozhodlo o tom ze strany Plzně nezvládnutých osm minut v závěru druhého poločasu. Nejprve v 71. minutě napálil pod břevno Bolkovy brány odražený balon nekompromisně Teixeira, čímž odpověděl na předchozí Krmenčíkovo vyrovnání.

O pět minut později vběhl do díry mezi plzeňskými stopery Tanase a trefil se přesně k tyči a vzápětí ještě nekompromisně proměnila penaltu rumunská hvězda Alibec.

Necelou čtvrthodinu před koncem vedl FCSB v Plzni 4:1!

Fanoušci raději znovu roztáhli obrovské choreo, kterým zahalili celý sektor před zápasem. Asi aby se na zkázu na hřišti nemuseli dívat.

Přitom se jim dlouho na hru plzeňských fotbalistů dívalo krásně. Domácí předváděli od začátku rychlý a přímočarý fotbal, na který tým z Bukurešti těžko hledala zbraně.

Už po dvaceti vteřinách měl šanci Kopic, ale zblízka trefil gólmana. Ten zasáhl také po individuálním průniku Krmenčíka, který chvíli nato zakončil samostatný úprk střelou těsně vedle.

Hrálo se téměř výhradně na jednu bránu, jen ve třinácté minutě zaplněný stadion ve Štruncových sadech na okamžik zmlknul, protože zaváhal stoper Hejda, pustil před sebe silného útočník Alibeca, který pak servíroval balon před prázdnou bránu Enachemu. Tomu scházel krok.

Až po půlhodině dobré představení Plzně skončilo. Přišel přímý volný kop, nápadně podobná situace té z úvodního duelu v Bukurešti, kde gólman Bolek při Budescově přesné střele jen stál. V odvetě se za ránou Balasy sice vrhl, dokonce si na míč i sáhl, ale z brány ho už nevyškrábl. Dostal gól z necelých třiceti metrů a Plzeň v odvetě po půl hodině nabrala ztrátu.

Gólová rána domácí zmrazila, několika svými výroky je rozladil i španělský rozhodčí a pohledná křídelní hra se jako lusknutím prstu vytratila.

Nervózní plzeňští hráči najednou začali faulovat, sbírali žluté karty a mohli být rádi, že do kabin šli jen s jednogólovým mankem.

Balasa totiž z dalšího přímého kopu těsně minul pravou tyč a po Alibecově přízemním centru v závěru poločasu hostující Man netrefil prázdnou bránu ze dvou metrů.

Florin Tanase z FCSB se raduje z gólu na 3:1 proti Plzni.
Rumunský brankář Florin Nita.

Do druhého poločasu sice Viktoria nastoupila lépe, dokonce se jí po propadlém centru do pokutového území podařilo srovnat, když Řezník ostrou přihrávkou našel před prázdnou bránou Krmenčíka.

Postupový výsledek ale domácí drželi jen pár minut, pak se jejich hra naprosto sesypala a ze stadionu se předčasně zvedaly davy zklamaných fanoušků.

Ti už neviděli, jak Plzeňským v závěru tekly nervy. Krmenčík dokonce dostal červenou kartu a před zápasy o Evropskou ligu svůj mančaft oslabil.