Plzeň na kolenou. V osmifinále poháru podlehla Slovácku a v soutěži končí

20:37
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně prohráli v dohrávce osmifinále domácího poháru se Slováckem 2:3 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas ve Štruncových sadech 2:2. Svěřenci Pavla Vrby ve výrazně pozměněné sestavě nenavázali na výbornou formu z první ligy, kterou po 13 kolech vedou bez ztráty bodu, a MOL Cup opustili ve stejné fázi jako v minulé sezoně.

Václav Pilař z Plzně foto: ČTK

Hosty poslal do vedení v 19. minutě Filip Kubala. Do konce prvního poločasu vyrovnal Roman Hubník a krátce po změně stran otočil skóre Marek Bakoš. Remízu zařídil Slovácku po hodině hry Lukáš Sadílek. Ve 110. minutě prodloužení rozhodl Stanislav Hofmann.

Trenér Vrba nemohl nasadit reprezentanty Krmenčíka, Kopice, Kozáčika a Hrošovského ani zraněného Řezníka a také šetřil některé další opory. Od ligového zápasu se Slavií zůstal v základní sestavě pouze stoper Hejda, šanci dostali například Kovařík, Čermák, Živulič, Pilař nebo Řezníček.

Plzeňští fotbalisté v úvodu vyčkávali a přenechávali iniciativu hostům. Ti zvyšovali tlak a po několika nepřesných pokusech v 19. minutě otevřeli skóre. Na kraji šestnáctky dostal prostor Kubala a střelou na vzdálenější tyč překonal Hrušku.

Brankář Viktorie poté zabránil druhému gólu, když zblízka vyrazil Petrovu hlavičku, na druhé straně Hejda napálil boční síť. Domácí ve 37. minutě vyrovnali. Po závaru v pokutovém území Hubník poslal míč za gólmana Heču, který se ještě srazil s několika spoluhráči.

V úvodu druhé půle mohl Viktorii získat vedení Řezníček, ale zblízka ho vychytal Heča. V 54. minutě už se prořídlý plzeňský stadion mohl radovat. Zeman vyslal za obranu Bakoše a ten pohotově zakončil.

Lídrovi nejvyšší soutěže vedení vydrželo jen devět minut. Hruška tvrdou střelu vyrazil jen před sebe a volný Sadílek z dorážky nezaváhal. Domácí v závěru měli velkou převahu a sahali po vítězství, ale střídající Kolář po standardní situaci těsně minul a Hejda pět minut před koncem normální hrací doby trefil tyčku.

Domácí i v prodloužení víc drželi míč, ale své akce nedotáhli do konce. Naopak ve 110. minutě Šumulikoski z přímého kopu našel Hofmanna, který z voleje nedal Hruškovi šanci. Soupeři se utkají i příští sobotu v rámci 14. ligového kola.

Osmifinále MOL Cupu

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:3 po prodloužení (2:2, 1:1)

Branky: 37. Hubník, 54. Bakoš - 19. Kubala, 63. Sadílek, 110. Hofmann. Rozhodčí: Marek - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Čermák, Řezníček (oba Plzeň). Diváci: 3775.

Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Hubník, Kovařík - Zeman, Živulič (54. Ivanschitz), Čermák, Pilař (70. Petržela) - Řezníček, Bakoš (79. Kolář). Trenér: Vrba.

Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Šumulikoski, Navrátil (120. Tkáč), Petr (104. Hellebrand), Sadílek, Havlík - Kubala (88. Ju Kang-hjon). Trenér: Kordula.