Plzeň na cestě za titulem klopýtla, porazila ji oslabená Slavia

19:58aktualizováno  21:13
PLZEŇ - Plzeň se mohla přiblížit k titulu, jenže nezvládla domácí utkání 27. kola fotbalové ligy, ve kterém podlehla Slavii 0:1. Pražský celek navíc přes sedmdesát minut dohrával bez vyloučeného Juhara. Druhá Sparta se západočeskému klubu může už v neděli přiblížit na rozdíl dvou bodů.

Slavia slaví gól do sítě Plzně. foto: ČTK

Klíčovým momentem utkání byla strkanice na polovině hřiště v 19. minutě. Hostující záložník Juhar fauloval Ďuriše a po odpískání mu do hrudníku vrazil plzeňský Horváth. Slávista oplácel pohlavkem, po kterém se domácí kapitán svalil na zem.

Rozhodčí Kocourek situaci vyřešil červenou kartou pro Juhara. Do konce utkání zbývalo víc než sedmdesát minut a Plzeň čekala dlouhá hra proti oslabenému soupeři.

"Dostal jsem pohlavek," popsal moment Horváth v rozhovoru pro Českou televizi. Musel jste spadnout? zněla otázka. "On mě jakoby postrčil," reagoval Horváth. Juhar se nevyhnul kritice od svého trenéra Michala Petrouše. "Byla to klukovina, co udělal. To se neslučuje s profesionálním přístupem."

ČERVENÁ! Strkanice z 18. minuty, po které byl vyloučen slávista Juhar.

Slavia v tu chvíli vedla 1:0 po gólu Škody. Ten se trefil v 15. minutě poté, co zakončil povedený protiútok. Záložník Zmrhal vypíchl na polovině hřiště míč Daridovi a přihrál právě Škodovi, jenž pláchl dvěma bránícím hráčům a z hranice pokutového území se parádně trefil přesně k tyči.

Po vyloučení Juhara už se Slavia vlastně jen bránila. Zbytek zápasu se odehrál převážně na její polovině.

Plzeň svého soupeře zatlačila a vyrovnat mohla chvíli před poločasem. Slavia sice odvrátila roh, ale Procházka vrátil míč do pokutového území. Tam zblízka střílel Ďuriš, ale gólman Čontofalský skvěle zasáhl.

Místy až drtivý tlak pokračoval ve druhém poločase. K ničemu však nevedly hlavičky Ďuriše a Bakoše a úspěšný nebyl ani Procházka po rohovém kopu.

Vyprodaný plzeňský stadion bouřil a hnal domácí fotbalisty do útoku.

Vyčerpaní slávisté úplně rezignovali na útok. Vlastně jen odkopávali míč. Vpředu se bil pouze osamocený Škoda, který se snažil dlouhé pasy sklepávat, ale většinu neúspěšně.

Jak se blížil konec utkání, vkrádala se do hry domácího týmu nervozita a nepřesnosti. Plzeň si už ani nevytvářela šance, neboť se nedokázala prosadit přes zarputilou defenzivu Slavie.

Gól slávistického útočníka Škody z 15. minuty tak byl nakonec vítězný.

Výsledek vrací do hry o titul Spartu, která se v neděli v utkání s Mladou Boleslaví může dotáhnout na dva body.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 15. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Tacina. ČK: 18. Juhar (Slavia). ŽK: Procházka - Kisel, Nitrianský, Čontofalský. Diváci: 11.705.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (88. Fillo), Horváth - Ďuriš (71. Tecl), Kolář, Kovařík (46. Rajtoral) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Dostál - Gecov, Zmrhal (64. Petrák) - Vošahlík (76. Mičola), Kisel, Juhar - Škoda (81. Fenin). Trenér: Petrouš.

Další sobotní výsledky 27. kola

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 0:3 (0:1)
Branky: 32. Pavelka, 59. Rabušic, 81. Delarge. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Pospíšil. ŽK: Kubáň - Pavelka. Diváci: 4103.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň - Valenta, Daníček (82. M. Kovář), Šumolikoski, Volešák - Haša (46. Hlúpik, 87. Hála), Došek. Trenér: Habanec.

Liberec: P. Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Sackey (4. Delarge), Rybalka (79. Hušek), Pavelka - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 0:2 (0:0)
Branky: 66. Navrátil, 89. Falta. Rozhodčí: Jech - Moláček, Blažej. ŽK: Šlapák, Koukal, Hájovský - Varadi, Plšek. Diváci: 2182.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Krbeček - Pilík, Mašán, Trapp (83. Valenta), Šlapák (66. Tarczal) - Střihavka (46. Koukal), Wágner. Trenér: Straka.

Olomouc: Zlámal - Koutný, Šindelář, Škerle, Javůrek - Hořava - Schulmeister, Plšek (65. Pospíšil), Navrátil (86. Falta), Petr (77. Doležal) - Varadi. Trenér: Kotůlek.