Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Plzeň musíme řezat, hlásí talentovaný slávista Hertl

10:22
PRAHA - Je mu teprve devatenáct let, přesto je největší hvězdou Slavie. Na první gól v play off si Tomáš Hertl ale musel počkat až do prvního semifinále proti Plzni. Úvodní brankou přispěl k výhře 3:0. "Jsem hrozně rád, že to tam konečně padlo," řekl.

Tomáš Hertl střílí gól do sítě Plzně. foto: ČTK

Někteří hokejisté se snaží při střelecké smůle něco změnit. Řešil jste tu situaci nějak vy?
Zrovna jsem zlomil hokejku, tak jsem si vzal novou a padlo to tam. Tak doufám, že vydrží a bude to s ní padat. Nesmí se zlomit, ale třeba pak přijde jiná střelecká. Na druhou stranu jsem se na to nijak nezaměřoval. Letos bych se z toho totiž asi zhroutil.

Váš gól navíc utkání zlomil. To musí potěšit, ne?
Myslím si, že to určitě pomohlo. Předtím to bylo takové trápení. Plzeň nás tlačila, pak nás to nakoplo a hráli jsme tu svoji hru. Je jedno, kdo dal gól. Je to pro nás důležitá výhra.

Nebál jste se, že puk netrefíte a odrazí se od brusle do brány? Pak by nemusel platit.
On tam měl brankář ještě beton, tak by se to asi odrazilo, takže bych to musel dorážet. Jsem rád, že to tam spadlo takhle.

Byla Plzeň jiný soupeř než Kladno ve čtvrtfinále?
Oni mají technické hráče - Straku, Vlasáka, Kováře. Ti tvoří hru, proti nim nemůžeme hrát moc technicky, ale spíš to řezat, abychom jim to co nejvíc znepříjemnili.

Mohou Plzni chybět v dalším průběhu série síly?
Může se to určitě projevit. Oni hráli sedm těžkých zápasů, my jsme měli volno. Odpočinuli jsme si, nabrali síly. I když ze začátku to tak nevypadalo. Musíme to ve druhém zápase potvrdit a vlítnout na ně od první minuty.

Jak se hraje s vědomím, že dostáváte málo gólů?
Je to výborné. Letos nám oba gólmani chytají super. Dominik teď zase výborně zachytal, v první třetině tam neskutečně vytáhl jednu šanci, která nás mohla zlomit. Gólmani nás vytáhli vysoko. Doufám, že to bude pokračovat.

Co jste říkal na diváckou návštěvu? Přišlo přes deset tisíc lidí.
Je to výborné, když přijde tolik lidí. Osobně hraju rád před takovou kulisou. Chtěl bych fanouškům poděkovat, protože dělají nejlepší chorea v extralize. Je to pěkné se na to podívat, když je tam nějaký transparent přes půlku stadionu.