Plzeň má problém. S Razgradem prohrála 0:2 a Liga mistrů se jí vzdaluje

22:35
SOFIE - Fotbalistům Plzně se vzdálila třetí účast ve skupině Ligy mistrů. Český šampion v úvodním zápase čtvrtého předkola prohrál v Sofii s Ludogorcem Razgrad 0:2 po dvou brankách ve druhém poločase. Odveta ve Štruncových sadech se hraje příští úterý.

Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň, úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů, 17. srpna v Sofii. Vpravo je Jakub Hromada z Plzně. foto: ČTK/AP

Na Národním stadionu Vasila Levského krátce po pauze otevřel skóre z pokutového kopu Cosmin Moti, v 64. minutě zvýšil Virgil Misidjan. Viktoria v historicky pátém zápase play off LM poprvé nezvítězila.

Plzeňský trenér Roman Pivarník v základní sestavě udělal jednu změnu od pátečního ligového utkání v Příbrami, když Hořavu v záloze nahradil Hrošovský. Od začátku nastoupili také dvacetiletý středopolař Hromada a útočník Bakoš.

Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň, úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy...

Domácí, v jejichž zahajovací jedenáctce byli jen tři Bulhaři a naturalizovaný Brazilec Marcelinho, častěji držel míč a individuálně Plzeň převyšovali, ale do zakončení se dlouho nedostávali. Wandersonovu střelu v šestnáctce na poslední chvíli zblokoval Matějů.

Viktoria vystrašila fanoušky Razgradu ve 30. minutě, když Bakoš patičkou nasměroval míč těsně vedle tyče. Plzeňský gólman Kozáčik pak do náruče chytil dvě střely z dálky. Krátce před pauzou mohl Hromada postupovat sám na branku Ludogorce, jenže mu míč sebral spoluhráč Ďuriš, který stál v ofsajdu.

Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň 2:0

(úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů)

Branky: 51. Moti z pen., 64. Misidjan. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). ŽK: Jonathan Cafú, Sasha - Bakoš, Hubník.

Razgrad: Stojanov - Minev, Moti, Palomino, Natanael - Djakov, Marcelinho, Sasha - Misidjan (81. Keserü), Jonathan Cafú (90.+3 Júnior Quixadá), Wanderson (90. Campanharo). Trenér: Dermendžiev.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hromada (83. Kolář) - Kopic, Bakoš (77. Krmenčik), Kovařík - Ďuriš (68. Hořava). Trenér: Pivarník.

Razgrad začal druhý poločas velkým náporem. Hubník v šestnáctce stáhl pronikajícího Cafua a rozhodčí Clattenburg nařídil penaltu, kterou v 51. minutě bezpečně proměnil rumunský stoper Moti.

Plzeň se nedokázala dostat do hry a dávala soupeři hodně prostoru. Wandersona ještě nepustil k zakončení Matějů, ale v 64. minutě už domácí skórovali podruhé. Marcelinho nacentroval za obranu na Misidjana, který se dostal před Hubníka a zblízka propálil Kozáčika.

Pivarník na závěrečnou čtvrthodinu poslal do hry útočníka Krmenčíka, jenže autor postupové trefy ve třetím předkole s Karabachem se neprosadil. Třetí gól odmítl v 85. minutě přidat střídající Keserü, který sám před Kozáčikem hlavičkoval nepřesně.

V nastavení mohl snížit střídající Kolář, ale slabou střelu mu snadno chytil brankář Stojanov. Plzeň tak prodloužila čekání na výhru v evropských pohárech na osm zápasů.

Zbylá úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů

Celtic Glasgow - Hapoel Beer Ševa 5:2 (3:0)
Branky: 39. a 45.+1 Griffiths, 9. Rogic, 73. Dembele, 85. Brown - 55. Maranhao, 57. Melikson. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Dundalk (Ir.) - Legia Varšava 0:2 (0:0)
Branky: 56. Nikolics z pen., 90.+4 Prijovič. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

FC Porto - AS Řím 1:1 (0:1)
Branky: 61. Silva z pen. - 21. vlastní Monteiro. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 41. Vermaelen (AS Řím).

Villarreal - AS Monako 1:2 (1:1)
Branky: 36. Pato - 3. Fabinho z pen., 72. Silva. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 87. Mendy (Monako).