Plzeň má před začátkem ligy formu. V přípravě si poradila i s Örebrem, vyhrála 3:0

Hráči Plzně se radují z prvního gólu, který dal Lukáš Hejda (čtvrtý zleva). foto: ČTK

Fotbalisté Plzně na soustředění ve Španělsku porazili 3:0 Örebro a ani v šestém přípravném utkání neprohráli. O vítězství Viktorie, jejímž jediným dosavadním zaváháním byla bezbranková remíza s Žižkovem, rozhodl dvěma góly střídající Jean-David Beauguel.
  18:01

Souček při debutu zaujal kouče i fanoušky West Hamu. Má dobrý pohyb, hrál skvěle, shodli se

Plzeň měla od začátku zápasu převahu, ale využila ji až ve druhém poločase, v jehož průběhu trenér Adrian Guľa poslal na trávník deset nových hráčů. „Nebyl jsem spokojený s prvním poločasem. Málo emocí, týmovosti, hodně zbrklosti v práci s míčem. Ve druhém poločase se to trochu změnilo, ale bylo tam málo šancí a střeleckých věcí,“ uvedl kouč na klubovém webu.

Plzeň - Örebro 3:0 (0:0)

Branky: 71. a 89. Beauguel, 87. Čermák.

Sestava Plzně: Staněk - Havel (69. Řezník), Hubník (69. Hejda), Pernica (69. Brabec), Hloušek (69. Limberský) - Mihálik (69. Kovařík), Herc (69. Kalvach), Bucha (46. Hořava), Janošek (69. Čermák), Kopic (69. Kayamba) - Chorý (69. Beauguel). Trenér: Guľa.

Nejprve v 71. minutě Beauguel pohotově z otočky otevřel skóre, poté v 87. minutě přidal druhý zásah Čermák a vzápětí Beauguel potrestal chybu švédského brankáře.

„Určitě nám pak pomohlo, že tam šla parta hráčů, která je momentálně v jiném rozpoložení. To se ukázalo na hřišti, za 25 minut dali tři góly. Cenné je hlavně to, jakým způsobem je dali,“ dodal Guľa.

Viktorii se v přípravě daří. Zatím inkasovala jedinou branku a z dosavadních šesti zápasů pět vyhrála. Západočeši si vedle Örebra poradili s Ústím nad Labem, Sokolovem, Šonanem Bellmare a CSKA Sofia. Jejich jediným zaváháním byla remíza 0:0 s Viktorií Žižkov.