Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta žije. Plzeň v Teplicích pálila do tyčí a odmítla rozhodující trhák

19:50aktualizováno  20:21
TEPLICE - Sparťanská sobotní porážka v Liberci nemusí mít tak fatální následky, jak se mohlo zdát. Fotbalisté Plzně totiž v pondělní dohrávce odmítli využít kolapsu úhlavního rivala v boji o titul a odskočit na „nedostižných“ osm bodů. Po dvou tyčích Západočeši remizovali v Teplicích 0:0 a šest kol před koncem zvýšili náskok v čele tabulky pouze o bod.

ZMAR. Aidin Mahmutovič skončil v teplické síti namísto balónu. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Břevno, střela z metru, další břevno a tyč. Velké šance sice Plzeň měla, ale ne a ne je proměnit, a tak poprvé na jaře zaváhala. Její vítězná série se zastavila na devíti zápasech.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Caletka. ŽK: Krob, Potočný - Limberský. Diváci: 8671.

V prvním poločase dlouho nebyla k vidění kloudná akce, než zničehonic zahrozila Plzeň. Po Kovaříkově centru střílel ve 26. minutě krásně z voleje Rajtoral, ale z dvanácti metrů trefil jen břevno. Odstartoval tím seriál příležitostí svého týmu.

Jen o chvilku později vyšel hostům signál po přímém volném kopu. Kovařík ho rozehrál po zemi na střed a Hrošovský z první překopl obranu na nabíhajícího Rajtorala. Ten od brankové čáry přihrával do malého vápna. Mahmutovič stál metr před bránou - to přece musí být gól -, ale tísněn poslal míč nad břevno.

A znovu velká plzeňská příležitost v prvním poločase. Procházka ve 34. minutě tvrdě vystřelil z 25 metrů, ale míč se znovu odrazil od břevna ven z brány.

Územní převaha Limberského a spol. pokračovala i po přestávce. Stejně jako smůla v zakončení. Dvacet minut před koncem zápasu se akrobaticky položil do vzduchu střídající útočník Holenda a trefil... Levou tyč.

Fanouškům bod nestačí

V závěrečné desetiminutovce ještě dobře mířil z přímého volného kopu Kovařík, ale střelu zakroucenou přes zeď k levé tyči vyškrábl pozorný brankář Grigar. A krátce nato poslal Hrošovský z dobré pozice míč mimo bránu.

„Remízu nechceme! Remízu nechceme!“ skandoval solidně zaplněný kotel plzeňských fandů. Mimochodem, špatná nebyla ani celková návštěva. Na Stínadla si našlo cestu skoro devět tisíc diváků.

Bezbrankovou remízou zápas skutečně skončil. Neprosadily se ani Teplice, které takřka nebyly nebezpečné, byť po přestávce se jejich výkon přece jen zvedl.

Plzeňský střelec Aidin Mahmutovič lituje zmařené šance.
Plzeňský obránce Roman Hubník (vpravo) odhlavičkovává míč přes dotírajícím...

První přímou střelu na bránu si připsaly až v 67. minutě, kdy po centru z přímého volného kopu hlavičkoval Potočný přesně do míst, kde stál připravený brankář Kozáčik. Jinak se ukázaly jen v několika nadějných, ale špatně dohraných protiútocích.

Plzeňský gólman Kozáčik se tak nejvíc protáhl až v úplném závěru, kdy na něj z dálky vypálil Hora. Slovenský reprezentant však byl připravený.

Oba týmy se potkaly potřetí během necelých dvou týdnů. Narazily na sebe totiž také ve čtvrtfinále Poháru FAČR - v něm byly úspěšnější Teplice, které po výsledcích 2:1 a 1:2 postoupily na penalty.