Kýhos vyhrál s Hradcem i podruhé, Sparta zvládla drama s Boleslaví

17:40aktualizováno  19:53
PRAHA - Hokejisté Hradce Králové porazili Pardubice jasně 4:1 a trenér Kýhos tak vyhrál i své druhé utkání v novém prostředí. Po dramatickém průběhu slaví i Sparta, která doma přehrála Mladou Boleslav 4:3. Plzně jasně porazila Chomutov 4:0, v domácím prostředí naopak selhal Třinec, který podlehl Olomouci 1:4.

Tomáš Pöpperle (nahoře) a Ryan Glen ze Sparty a Martin Látal (vpravo) z Boleslavi. foto: ČTK

Sparťané, kteří nastoupili v retro dresech, po dramatickém průběhu nakonec vyhráli nad Mladou Boleslaví 4:3. Rozhodla o tom přesilovková trefa čtyři minuty před koncem.

Po dvou třetinách vedli domácí 2:1. Závěrečná perioda začala hodně divoce. Hokejisté Boleslavi dali za minutu a půl dva góly a otočili zápas. Vedení jim však vydrželo jen šest vteřin, než vyrovnal Kudrna. Tři body pak domácím zajistil Kumstát.

Hradecký trenér Vladimír Kýhos.

Mario Bližňák (vpravo) z Plzně při potyčce s Romanem Červenkou z Chomutova.

Plzeň rozhodla o svém vítězství ve druhé třetině, kterou vyhrála 3:0. Už v její druhé minutě se prosadil Johnson, náskok domácích pak z přesilovky zvýšil Kubalík a povedené vystoupení domácích v prostřední periodě pak završil Schleiss.

Čtvrtý gól přidali plzenští hokejisté v deváté minutě závěrečné třetiny. Za chomutovskou brankou chyboval při rozehrávce brankář Strmeň, čehož využil Schleiss a jeho přihrávku zužitkoval Preisinger.

Třinec nenavázal na dvě domácí výhry v řadě a Olomouci podlehl jasně 1:4. Hosté vedli po trefě Vyrůbalíka a ve druhé třetině přidali další tři góly. Na druhé straně se prosadil jen Galvas, víc už toho dobře bránící hokejisté Olomouce nedovolili.

Zlín se zvedá

Na druhé vítězství v řadě dosáhl dosud trápící se Zlín, který překvapivě vyhrál 2:1 v Brně a pomalu se přibližuje desátému místu, které zajišťuje účast v předkole play-off.

Za hosty se trefili Štumpf a Maruna, Kometu vrátil do zápasu v poslední třetině Tomáš Kaberle svým prvním gólem v sezoně. I přes velký tlak už však domácí další gól nepřidali.

Jednoznačný průběh mělo utkání v Liberci, kde domácí rozstříleli Karlovy Vary 7:1 a udrželi si sedmibodový náskok v čele soutěže.

Hosté se drželi jen necelých dvanáct minut, potom se trefil Lakatoš a odstartoval tím kanonádu Liberce. Na konci druhé třetiny byl rozdíl mezi oběmy týmy už pětigólový. Domácí pak utkání v klidu dovedli do vítězného konce, čestnou trefu Varů zaznamenal Duda.

Kýhos i podruhé vítězně

I podruhé se v novém působišti radoval z výhry trenér Hradce Vladimír Kýhos. Zatímco v předchozím utkání s Karlovými Vary se o něm rozhodlo až v poslední minutě, v duelu s Pardubicemi bylo hotovo už mnohem dříve.

První gól vstřelil v polovině úvodní třetiny Dej, v prostředním dějství na něj navázali Ihnacak a Pláněk. Hostující Bokroš pak dostal trest na pět minut a do konce utkání a Pardubice už se na žádný nápor nezmohly. Za Hradec se prosadil ještě Courchainem, na druhé straně už jen korigoval Nahodil.

Poprvé od poloviny října vyhrál Litvínov za tři body, když doma přehrál Vítkovice 3:1. Základ k tomu položil už v úvodu první třetiny, během úvodních deseti minut dal totiž dva góly. Hosté zásluhou Kucsery snížili, dvoubrankový náskok však domácím vrátil Jurčík.

26. kolo hokejové extraligy

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Johnson (Bližňák, Pulpán), 31. Kubalík (Kracík, Jeřábek), 37. Schleiss (Jeřábek), 49. Preisinger (Schleiss, Jeřábek).

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Galvas (Irgl) - 17. Vyrůbalík (Eberle), 29. Jaroměřský, 33. T. Mikúš, 35. Laš (Buc, J. Knotek).

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 53. T. Kaberle (J. Hruška, Kováčik) - 14. Štumpf (Roman Vlach), 26. Maruna (Kubiš).

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Lakatoš, 20. Bulíř (Valský), 23. Říha (Bakoš, Plutnar), 24. Valský (Krenželok, Vampola), 25. Birner (Vampola), 46. Valský (Plutnar, Ševc), 49. Bulíř (Krenželok, Radivojevič) - 42. Duda (Bulík).

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Dej (Bednář, Vydarený), 26. Ihnacak (Červený, Frühauf), 28. Pláněk (Červený, Courchaine), 49. Courchaine (Ihnacak) - 54. Nahodil (Gregorc, Redenbach).

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Sabolič (Hrbas, Pöpperle), 37. Eminger, 42. A. Kudrna (Sabolič), 56. Kumstát (Pech, M. Procházka) - 28. D. Výborný (Trončinský), 41. Jarůšek (Stříteský, Voráček), 42. Urban (Hyka).

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. F. Pavlík (Hübl), 10. M. Hořava (Hanzl, Trávníček), 44. Jurčík (F. Pavlík, Havlíček) - 34. Kucsera (Kolouch).