Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Plzeň a Sparta překvapivě skončily v poháru. Slavia po kanonádě postupuje

18:25aktualizováno  20:31
PRAHA - Už v osmifinále skončila cesta fotbalistů Plzně v domácím poháru. Úřadující ligový mistr překvapivě vypadl s Opavou, se soupeřem z druhé ligy prohrál 2:4. Podobně dopadla i Sparta, která nestačila na Zlín. Sice vedla, ale nakonec odjíždí s porážkou 1:3.

Zklamaný Marek Bakoš foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň nasadila obměněnou sestavu s několika náhradníky a začala dobře, vedla už po třinácti minutách po brance Suchana. Jenže domácí před poločasem vyrovnali díky Janetzkému a ve druhé půli skóre otočili.

Nejdřív se trefil Jurečka, třetí branku přidal Žídek z poloviny hřiště. Dvougólové vedení Opavy bylo v ohrožení až v závěru, kdy snížil Hejda, ale v nastaveném čase pojistil nečekaný opavský postup Jursa.

Marek Bakoš po zápase předkola Ligy mistrů Plzně s Razgradem.
MOL Cupu SK Slavia Praha - FK Litoměřicko. Zleva Marek Faust z Litoměřicka a...

Slezský tým si postupem do čtvrtfinále vyrovnal nejlepší pohárový výsledek v klubové historii, naopak hosté vypadli ještě o dvě kola dřív než v minulém ročníku.

Sparta nezvládla prodloužení

Ze hry o vítězství v poháru je nečekaně brzy venku také Sparta. I ona sice s několika náhradníky v sestavě ve Zlíně vedla, když se trefil Pulkrab, ale domácí dokázali využít velký tlak. I oni sice nasadili pozměněnou sestavu, ale v druhé půli vyrovnali díky Jordanovi a zápas šel do prodloužení.

V něm už Sparta nestačila. Nejdřív se trefil Harba, pak Mareček zahrál rukou ve vápně a po druhé žluté kartě šel ze hřiště. Nařízenou penaltu proměnil Vukadinovič a bylo hotovo. Pražané zaznamenali nejhorší pohárový výsledek od roku 2011, a to je od ještě horšího přídělu uchránilo to, že další penaltu v posledních vteřinách zahodil domácí Matejov.

V prvním středečním zápase si postup zajistila Mladá Boleslav, která doma porazila Hradec Králové 4:2. Jednou se trefil Mebrahtu, další tři branky přidal kapitán Magera.

Magera dal první gól v 31. minutě, kdy po úvodní brance a vyrovnání Schwarze z penalty poslal domácí do vedení 2:1. Po přestávce sice Schwarz opět srovnal, nerozhodné skóre ale vydrželo jen dvanáct minut. Magera skóroval ranou k tyči a v závěru přidal třetí gól z pokutového kopu.

Dál jde také Brno, které porazilo doma Jihlavu 2:1. O góly se postarali útočníci Michal Škoda a Řezníček, za hosty jen snižoval Rosa.

Výsledky osmifinále MOC Cupu

Fastav Zlín - Sparta Praha 3:1 po prodl. (1:1, 0:1)

Branky: 52. Jordan, 105. Harba, 112. V. Vukadinovič z pen. - 18. Pulkrab. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Jordan - Köstl, Mareček. ČK: 111. Mareček. Diváci: 4485.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - V. Vukadinovič, Holík, Traoré, Štípek (72. Matejov) - Jordan (88. Kopečný), Diop (80. Harba). Trenér: Páník.

Sparta: Miller - Karavajev, Holek, Köstl, Costa - Juliš (111. Mustedanagič), Mareček, Dočkal, Dudl (80. Holzer) - Pulkrab (79. Lafata), V. Kadlec. Trenér: Holoubek.

SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)

Branky: 42. Janetzký, 68. Jurečka, 83. Žídek, 90.+3 Jursa - 13. Suchan, 89. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK:Lasák (Opava). Diváci: 6784.

Sestava Plzně: Bolek - Matějů, Hejda, Baránek, Zeman - Kace (72. Bakoš), Hrošovský - Ďuriš, Suchan (61. Kopic), Kovařík - Poznar (61. Hořava). Trenér: Pivarník.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 38. Řezníček, 51. Michal Škoda z pen. - 57. Rosa. Rozhodčí: Váňa - Pelikán, Myška. ŽK: Pašek, Lutonský, Lacko - Rosa, Mišůn. Diváci: 1230.

Brno: Veselý - Šural, Vraštil, Sedlák, Lutonský - Buchta, Lacko - Pašek, Weber (75. Krejčí), Vávra (63. Kijanskas) - Řezníček (46. Michal Škoda). Trenér: Habanec.

Jihlava: Rakovan - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Ikaunieks (72. Rabušic), Hronek (80. Šamánek), Novotný (62. Batioja) - Dvořák. Trenér: Bílek.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Branky: 31., 66. a 90. z pen. Magera, 20. Mebrahtu - 24. z pen. a 54. Schwarz. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, O. Černý. ŽK:M. Vukadinovič, Da Silva - Malinský, Vobejda.

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Hůlka, Da Silva, Keresteš - Mareš, Kúdela (65. Matějovský) - M. Vukadinovič, Magera, Klobása (90.+1 Chramosta) - Mebrahtu (71. Přikryl). Trenér: Kalvoda.

Hradec: Lindr - Mudra, Chleboun, Nosek, Plašil - Vobejda, Schwarz - Krátký (75. M. Černý), Trubač, Malinský - P. Černý (75. Žondra). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Slavia Praha - FK Litoměřicko 7:0 (4:0)

Branky: 11., 12. a 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. Van Kessel, 70. Železník, 89. Van Buren. Rozhodčí: Adámková - Koval, Kříž. ŽK: Grunert, Suchý (oba Litoměřicko). Diváci: 3237.

Sestava Slavie: Berkovec - Mikula, Frydrych (77. Zmrhal), Ngadeu, Jablonský - Souček, Ščuk - Mihalík, Mingazov (61. Železník), Van Kessel - Mešanovič (46. Van Buren). Trenér: Šilhavý.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...