Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Plzeň přehrála Duklu a drží náskok v čele ligy, Sparta udolala Baník

15:53aktualizováno  20:17
PRAHA - Fotbalisté Plzně vyhráli nad Duklou 3:0 a před zimní přestávkou udrželi tříbodový náskok na druhou Spartu. Letenští udolali beznadějně poslední Ostravu na její půdě 1:0. Liberec porazil Slavii 2:1 a dostal se před ni na čtvrté místo Synot ligy. Třetí přezimuje Mladá Boleslav, která remizovala v Brně 1:1.

Tomáš Hořava (vpravo) a Michal Ďuriš z Plzně se radují z gólu. foto: ČTK

Plzeň - Dukla 3:0

Fotbalisté Plzně položili základ svému vítězství už ve čtvrté minutě, kdy se trefil Hořava. Hosté mohli těsně před poločasem vyrovnat. Přikryl se po Hanouskově přihrávce dostal do obrovské šance, trefil však jen hráče na brankové čáře.

Střeleckou fazónu z poslední doby potvrdil stoper Jan Baránek, který se po změně stran trefil hlavou po centru Hrošovského a zajistil Plzni klid do konce zápasu. Domácí pak v samotném závěru přidali zásluhou Kovaříka ještě třetí gól.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Kubr. ŽK: Baránek, Kovařík - Přikryl. Diváci: 9873.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hořava, Hrošovský (68. Procházka) - Kopic (86. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Ďuriš (74. Holenda). Trenér: K. Krejčí.

Dukla: F. Rada - Miloševič (86. Vrzal), Gorkšs, Štetina, Jurendič - Marek Hanousek, Považenec, Čajič (76. Daniel Tetour) - Berger, Beauguel, Přikryl (76. Néstor). Trenér: Kozel.

Ostrava - Sparta 0:1

Mezi oběma týmy byl před zápasem rozdíl osmadvaceti bodů, ale na hřišti to znát nebylo. Baník měl velké množství šancí, Spartu však držel výborně chytající Bičík.

Trenér Liberce Jindřích Trpišovský kontroluje čas.
Lukáš Mareček (vlevo) ze Sparty v souboji s Tomášem Mičolou z Ostravy.

Na druhé straně naopak brankář Pavlenka zaváhal, když ve 27. minutě neudržel Marečkův centr a Lafata snadno dorazil. Postaral se tak o jediný gól zápasu.

Nejblíže vyrovnání byli domácí v 52. minutě, kdy Holzer přehodil Bičíka, ale jeho střela skončila na tyči.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 28. Lafata. Rozhodčí: Orel - Pilný, Peřina. ŽK: Lučič, Ježdík - Dočkal. Diváci: 3280.

Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Honiš, Lučič - Ježdík, Mišák (82. Szotkowski) - Mondek, Ožvolda (79. O. Šašinka), Holzer - Mičola. Trenér: Korytář.

Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Costa, Frýdek - Vácha, Jiráček (90. Breznaník) - Fatai (82. Juliš), Matějovský (59. Hybš), Dočkal - Lafata. Trenér: Ščasný.

Liberec - Slavia 2:1

Úvod utkání vyšel skvěle hostům. Už ve druhé minutě se po Škodově hlavičce dostal v pokutovém území k míči Zmrhal a tvrdou ranou levačkou poslal Slavii do vedení, které udržela až do konce poločasu.

Liberec po změně stran zabral a zásluhou střídajícího Bakoše v 58. minutě vyrovnal. A o dvě minuty později už domácí vedli. Kapitán Pavelka se dostal k míči za vápnem a přesnou střelou k levé tyči překonal Berkovce.

Blízko vyrovnání byla Slavia v 84. minutě, kdy Zmrhalovu střelu pod břevno bravurně vytáhl brankář Koubek. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Rabušic, sám před Berkovcem však selhal. I tak nakonec zůstaly tři body v Liberci.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (0:1)

Branky: 57. Bakoš, 59. Pavelka - 2. Zmrhal. Rozhodčí: Jílek - Vlasjuk, Vysloužil. ŽK: Coufal, Rabušic - Frydrych, Souček. Diváci: 6919.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Mudra - Pavelka, Machuča (84. Josef Šural) - Delarge, Shala (80. Sýkora), Kerbr (55. Bakoš) - Rabušic. Trenér: Trpišovský.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Bílek, Deli (71. R. Hrubý), T. Jablonský - Souček, Piták - Mikula (67. Voltr), Kenija (65. M. Vukadinovič), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Uhrin.

Brno - Mladá Boleslav 1:1

Brno se dostalo do vedení v 17. minutě. Řezníček sice nejprve Šedu nepřekonal, ale Škodovu ránu, která skončila na tyči, už do branky uklidil.

Hosté se vyrovnání dočkali v 65. minutě. Chramosta, který tři minuty předtím nahradil Baroše, přehodil Melichárka a zařídil svému týmu alespoň bod. Mladá Bolesav však už potřetí za sebou nevyhrála a před zimní přestávkou ztratila kontakt s prvními dvěma týmy ligy.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 17. Řezníček - 65. Chramosta. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Antoníček. ŽK: R. Buchta, Malík, Jakub Šural, Zoubele, Melichárek - Magera, Fleišman. Diváci: 3522.

Brno: Melichárek - Jakub Šural, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Malík (76. Vávra), Zavadil, R. Buchta (89. Lacko), Michal Škoda, Lutonský - Řezníček (69. Zoubele). Trenér: Kotal.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Čermák (61. Zahustel), Magera, Skalák - Baroš (61. Chramosta). Trenér: K. Jarolím.

Jihlava - Zlín 2:2

Zlín, který patří mezi nejpříjemnější překvapení dosavadního průběhu sezony, v Jihlavě dvakrát vedl, nakonec však získal jen bod.

Na úvodní trefu Železníka odpověděli domácí proměněnou penaltou, o kterou se postaral Vaculík. Po změně stran se Zlín znovu dostal do vedení, když Vukadinovič našel Koreše, který se prosadil z malého vápna. Dělbu bodů ale šest minut před koncem zařídil Mešanovič.

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 34. Vaculík z pen., 83. Mešanovič - 13. Železník, 74. Koreš. Rozhodčí: Pechanec - J. Paták, Ratajová. ŽK: Nerad, Marek - Holý. Diváci: 2789.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Šourek, Tlustý, Šulek - Jánoš, Marek - Kukol (69. Fulnek), Nerad (77. Dvořák), Vaculík - Mešanovič. Trenér: Bokša.

Zlín: Holý - Pazdera, Hájek, Jugas, Matejov - V. Vukadinovič (77. Hubáček), Živulič, Janíček (68. Holík), Koreš - Železník (81. Malý), Poznar. Trenér: Páník.