Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Plíšková zvládla třísetovou bitvu a na Australian Open ji čeká osmifinále

14:25
Melbourne / Praha - Tenistka Karolína Plíšková porazila ve 3. kole Australian Open 6:4, 3:6, 6:2 Italku Camilu Giorgiovou a potřetí za sebou je v Melbourne v osmifinále. V něm se utká s bývalou světovou jedničkou Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska.

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na Australian Open přes Italku Giorgiovou. foto: Reuters

Sedmá nasazená Plíšková stejně jako v předchozím kole s Madison Bregleovou z USA absolvovala opět duel na tři sety. V závěrečném utkání dne v Areně Roda Lavera vybojovala postup po dvou a čtvrt hodinách.

V prvním setu Plíšková proměnila brejkbol na 3:2 a při svém podání soupeřce nic nedovolila. Do druhé sady vlétla Giorgiová mnohem agresivněji a šestadvacetiletá Češka prohrávala 0:3. Italka lépe returnovala a Plíšková si po prvním podání neuhrála ani padesát procent bodů. Proto o servis v druhé sadě třikrát přišla a set ztratila.

Karolína Plíšková slaví po výhře a postupu do 3. kola Australian Open.
Dál jde i Češka Karolína Plíšková, která si poradila ve dvou setech s krajankou...

Na konci druhé sady byla Plíšková rozladěná, hodila raketou o zem i máchala naštvaně rukou. Do třetí sady se zkoncentrovala a dotáhla zápas k vítězství. Klíčový byl více než desetiminutový čtvrtý game, v němž Plíšková po šesti shodách proměnila čtvrtý brejkbol a ujala se vedení 3:1.

Utkání česká favoritka ukončila při servisu soupeřky také na čtvrtý pokus, když Giorgiová netrefila kurt.

O zopakování čtvrtfinále z předchozích dvou ročníků Australian Open bude Plíšková hrát s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Muguruzaovou, s kterou má pozitivní bilanci 7:2. Naposledy se střetly předloni na Turnaji mistryň. Současná trenérka Plíškové Conchita Martinezová dříve s Muguruzaovou spolupracovala a své krajance pomohla k triumfu na trávě ve Wimbledonu v roce 2017.

Plíšková v osmifinále dvouhry doplnila turnajovou osmičku Petru Kvitovou. Mezi muži bude hrát o postup do čtvrtfinále Tomáš Berdych.