Plíšková v Pekingu končí, v osmifinále poprvé v kariéře nestačila na Kontaovou

10:36aktualizováno  11:01
PEKING - Česká tenistka Karolína Plíšková se s turnajem v Pekingu rozloučila v osmifinále po porážce 1:6, 6:3 a 6:7 s Britkou Johannou Kontaovou. Aktuálně šestá hráčka světa podlehla rodačce z australského Sydney poprvé v kariéře po pěti předchozích vítězstvích, včetně dvou letošních.

Karolína Plíšková. foto: Reuters

Čtvrteční zápas čtyřiadvacetileté Plíškové měl podobný průběh jako její středeční duel proti Rusce Darje Kasatkinové. Česká favoritka ztratila první set, dnes přerušený kvůli dešti, a po srovnání skóre přišel na řadu rozhodující set.

Tenisový turnaj v Pekingu

Ženy: Dvouhra - 3. kolo: Kontaová (11-Brit.) - Karolína Plíšková 6:1, 3:6, 7:6 (7:2), Svitolinová (16-Ukr.) - Kerberová (1-Něm.) 6:3, 6:3, Gavrilovová (Austr.) - Garciaová (Fr.) 6:4, 6:3.

V něm Plíšková čelila nepříznivému vývoji, ale ze stavu 1:4 dokázala srovnat. Za stavu 5:5 měla při podání o rok starší Kontaové tři brejkboly, ale nevyužila je a utkání dospělo do tie-breaku.

Zkrácená hra se na rozdíl od středečního duelu Plíškové nevydařila a po porážce 2:7 se s dvouhrou v Pekingu rozloučila. Čínskou metropoli i tak opustí s potvrzenou účastí v singlové i deblové soutěži Turnaje mistryň.

Česká tenistka Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková na turnaji v Pekingu.

V osmifinále vypadla i světová jednička Angelique Kerberová. Německá tenistka, jež v předchozích kolech vyřadila Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou, prohrála 3:6, 3:6 s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Petru Kvitovou čeká čtvrtfinálový duel proti Američance Madison Keysové v pátek.