Plíšková titul v Brisbane neobhájí, v semifinále podlehla Svitolinové

15:41
Tenistka Karolína Plíšková titul na turnaji v Brisbane neobhájí. Česká jednička v Austrálii na rozdíl od loňského roku nezvládla semifinálový duel s Elinou Svitolinovou a tentokrát ukrajinské soupeřce i přes výborný vstup do zápasu podlehla 5:7, 5:7.

Karolína Plíšková foto: ČTK/AP

Pětadvacetiletá Plíšková začala sedmé vzájemné utkání se Svitolinovou skvěle a rychle vedla 4:0. Pak se ale o dva roky mladší soupeřka probrala, zpřesnila hru a dvěma brejky vyrovnala. V jedenácté hře ztratila Plíšková, jež je momentálně na čtvrtém místě pořadí WTA, potřetí servis a po 44 minutách i úvodní set.

Ve druhé sadě se situace obrátila. Svitolinová šla po takřka bezchybném výkonu do vedení 5:2 a podávala na vítězství, druhá nasazená Plíšková ale ještě zabojovala. Dvěma brejky vyrovnala na 5:5, pak ale znovu ztratila podání a šestá hráčka světového žebříčku na třetí pokus při svém servisu duel uzavřela.

Třiadvacetiletá Svitolinová si v sobotu zahraje o jubilejní desátý titul v kariéře. Její soupeřkou bude Běloruska Aliaksandra Sasnovičová, která do finále postoupila z kvalifikace.