Plíšková se blíží návratu na post jedničky. Postupuje i Kvitová, Strýcová a Berdych

12:25aktualizováno  14:31
peking - Karolína Plíšková, Petra Kvitová i Barbora Strýcová postoupily na turnaji v Pekingu do osmifinále. Tomáš Berdych pak v čínské metropoli postoupil do 2. kola. Čtvrtá nasazená Plíšková porazila ve 2. kole Němku Andreu Petkovicovou 6:4, 6:4 a dál živí naději na návrat do čela žebříčku.

Karolína Plíšková se znovu přiblížila postu světové jedničky. foto: ČTK/AP

Plíšková už není sama. Místo Kotyzy bude její trenérkou Australanka Stubbsová

Turnajová dvanáctka Kvitová přehrála stejným poměrem Američanku Varvaru Lepchenkovou, Strýcová, jíž v úvodním duelu vzdala světová jednička Garbiňe Muguruzaová, vyřadila další Němku Julii Görgesovou 6:4, 6:2.

S mírným zaváháním zvládl start v čínské metropoli i Tomáš Berdych. Sedmý nasazený český tenista schytal v prvním kole kanára od Jareda Donaldsona, nakonec ale Američana v prvním vzájemném duelu porazil 6:3, 0:6, 6:2.

Dvaatřicetiletý Berdych získal hladce úvodní set, pak ale zcela vypadl ze hry. Při svém podání získal ve druhé sadě jen dva fiftýny a o dvanáct let mladší Donaldson za necelou půlhodinu stav utkání vyrovnal.

V rozhodujícím dějství byl Berdych při svém servisu opět suverénní a zachránil postup. Jeho dalším soupeřem bude Rus Andrej Rubljov, který vyřadil Jacka Socka z USA.

Petra Kvitová ve čtvrtfinále US Open 2017 proti Venus Williamsové.
Barbora Strýcová v zápase proti Johanně Kontaové v Tokiu.

Plíšková rozhodla vyrovnaný duel s Petkovicovou jedním úspěšným brejkem v každém setu.

Ve druhé sadě si Němka po šestém gamu za stavu 3:3 nechala zatejpovat levý kotník a patu a sedmou hru stejně jako v úvodním dějství při svém podání ztratila.

Plíšková všech devět šancí soupeřky odvrátila, včetně dvou v posledním gamu. V něm otočila z 15:40 a po hodině a 41 minutách proměnila první mečbol.

Sedmadvacetiletá Kvitová, jež minulý týden neúspěšně obhajovala titul ve Wu-chanu, kde vypadla hned v 1. kole, se v duelu s Lepchenkovou potýkala s podáním.

Nasbírala celkem osm dvojchyb a v každém setu přišla jednou o servis. Sama ale soupeřce, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, prolomila podání vždy dvakrát a po hodině a 18 minutách slavila výhru. Lepchenkovou porazila i v osmém vzájemném utkání.

O postup do čtvrtfinále, které si v Pekingu zahrála i vloni, se dvojnásobná wimbledonská šampionka utká s pátou nasazenou Caroline Wozniackou. V bilanci vzájemných zápasů nad Dánkou vede těsně 6:5.

Jednatřicetiletá Strýcová musela v duelu s Görgesovou dohánět v úvodním setu ztrátu servisu, od stavu 2:4 ale získala devět gamů v řadě a při podání soupeřky měla i první mečbol.

Němka ale hrozbu kanára zažehnala a Strýcová si pak závěr zápasu zkomplikovala. V další hře neproměnila druhý mečbol a o podání přišla, třetí šanci na ukončení duelu v osmé hře už ale využila.

Její další soupeřkou bude Australanka Daria Gavrilovová, jíž za stavu 6:3, 2:0 vzdala Američanka Coco Vandewegheová. Jediný vzájemný duel letos v Torontu Strýcová ve třech setech vyhrála.

Barbora Strýcová se raduje z vítězství nad světovou sedmičkou Johannou...

V osmifinále je i druhá nasazená Simona Halepová, která stejně jako Plíšková útočí na místo světové jedničky.

Rumunka, jíž vzdala duel druhého kola Slovenka Magdalena Rybáriková, se ve 3. kole utká s Ruskou Marií Šarapovovou, která po třísetovém boji vyřadila krajanku Jekatěrinu Makarovovou.