Plíšková první zápas po US Open nezvládla. Prohrála s tenistkou ze druhé stovky

12:00aktualizováno  18:00
TOKIO/PRAHA - Karolína Plíšková první zápas po finále US Open prohrála. V druhém kole turnaje v Tokiu podlehla 4:6 a 2:6 Bělorusce Aleksandře Sasnovičové, která je ve světovém žebříčku až na začátku druhé stovky. Tomáš Berdych se vrátil vítězně na ATP Tour po měsíční pauze způsobené zánětem slepého střeva. Na halovém turnaji v Petrohradu porazil jednatřicetiletý český hráč v druhém kole Rusa Andreje Kuzněcova 6:3, 2:6, 7:6.

Proti Aleksandře Sasnovičové uhrála Karolína Plíšková pouhých šest gemů. foto: Reuters

Proti Puigové to Kvitové nejde. Po olympijském Riu s ní prohrála také v Tokiu

Plíšková po newyorském grandslamu vystoupala v pořadí WTA na životní šesté místo, na milionovém turnaji v Tokiu byla nasazenou trojkou.

Sasnovičová proti ní ale nastoupila zcela bez respektu, v úvodní sadě české soupeřce třikrát sebrala podání a v druhém setu od stavu 1:2 vyhrála pět gamů za sebou. Zápas trval hodinu a 14 minut.

„Už jsem se viděla na cestě na další turnaj do Wu-chanu, protože Karolína je vážně dobrá a nečekala jsem, že ji porazím. Ale takový prostě tenis bývá,“ prohlásila 107. hráčka světa na webu WTA.

Proti Aleksandře Sasnovičové uhrála Karolína Plíšková pouhých šest gemů.
Čtyřiadvacetiletá Plíšková vedla v rozhodující sadě 3:1, ale nakonec s Němkou...

Plíšková usiluje o premiérovou účast na říjnovém Turnaji mistryň v Singapuru. Přiblížit by si ji mohla zejména na turnajích ve Wu-chanu a Pekingu, hrát by měla ještě v Linci a v Moskvě.

Do tokijského čtvrtfinále se tak nedostala ani jedna česká zástupkyně. Ve středu v druhém kole neuspěly sedmá nasazená Petra Kvitová ani Barbora Strýcová.

Berdychovi se povedl návrat na jedničku

Berdychovým posledním zápasem před pauzou byla 19. srpna porážka ve třetím kole turnaje v Cincinnati. Dlouholetá česká jednička poté musela kvůli zánětu slepého střevu nuceně odpočívat a přišla mimo jiné o start na grandslamovém US Open.

Devátý hráč světa Berdych do prvního vzájemného duelu s 46. tenistou žebříčku Kuzněcovem vstoupil hladkým ziskem prvního setu, nicméně druhou sadu podobně ztratil.

V rozhodujícím setu si oba hráči drželi podání a vítěze musel určit tie-break, který třetí nasazený Čech ovládl 7:4.

Ve čtvrtfinále se Berdych, jenž musí sbírat body pro šanci na účast na Turnaji mistrů, utká s Italem Paolem Lorenzim.