Plíšková překvapení nedopustila. Otočila duel se Strýcovou a je ve čtvrtfinále

15:35
PRAHA - Karolína Plíšková stejně jako loni postoupila do čtvrtfinále Australian Open, když po Lucii Šafářové porazila i další krajanku Barboru Strýcovou 6:7, 6:3 a 6:2. V boji o semifinále se utká s nejtěžší možnou soupeřkou, nasazenou jedničkou Simonou Halepovou, která ji vyřadila loni v semifinále French Open.

Karolína Plíšková se raduje z postupu do čtvrtfinále Australian Open. foto: ČTK/AP

Berdych je ve čtvrtfinále Australian Open, Djokovič i Thiem překvapivě končí

Zápas Plíškové se Strýcovou, které si před sezonou vyměnily trenéry, měl vyrovnaný první set a šťastnější Strýcovou ve zkrácené hře.

Ve druhém setu šla Plíšková do vedení 4:1. Strýcová snížila na 4:3 a měla brejkbol na 4:4, ale neuspěla a favorizovaná Plíšková na kurtu Areny Roda Lavera srovnala stav setů.

Po skoro dvou hodinách hry a téměř v jednu v noci australského času začínala rozhodující sada. Strýcová získala brejk na 1:0, ale zbytku zápasu dominovala Plíšková.

Přidala na razanci a využila slabšího druhého podání Strýcové. Získala zbylých šest her ze sedmi a po autu Strýcové využila třetí mečbol.

Karolína Plíšková na Australian Open.
Barbora Strýcová slaví postup po vítězství nad Larou Arruabarrenovou.

„První set byl hodně vyrovnaný a vzal mi hodně energie. Nehrála jsem svůj tenis a musela se zlepšit a hrát důrazněji, což se mi od druhého dařilo. Soustředila jsem se na svůj servis a získala na úvod druhé sady pár rychlých brejků, což mi pomohlo. Myslím, že druhý a třetí set už jsem hrála fajn,“ řekla Plíšková na kurtu.

Svěřenkyně Tomáše Krupy Plíšková zvládla v Melbourne už druhý český souboj za sebou. Ve třetím kole vyřadila Lucii Šafářovou.

S Halepovou bude hrát ve středu a pokusí se vylepšit zápornou bilanci 1:5. Naposledy se střetly loni v semifinále French Open a česká tenistka prohrála na antuce ve třech setech.

„To bylo těsné. A na tomhle povrchu mám šanci, hraju lépe, dobře podávám,“ řekla Plíšková. „Teď si ale odpočinu a nebudu chvilku myslet na tenis.“