Plíšková je ve čtvrtfinále US Open. Narazí v něm na Serenu Williamsovou

21:40aktualizováno  3. září 10:27
NEW YORK - Karolína Plíšková postoupila potřetí za sebou do čtvrtfinále tenisového US Open. Turnajová osmička si v osmifinále poradila s Australankou Ashleigh Bartyovou 6:4, 6:4 a v dalším kole narazí na domácí hvězdu Serenu Williamsovou. Ta vyřadila Estonku Kaiu Kanepiovou po setech 6:0, 4:6 a 6:3.

Karolína Plíšková si ve dvou setech poradila s Australankou Bartyovou. foto: ČTK

V utkání s turnajovou osmnáctkou Bartyovou předvedla Plíšková nejlepší výkon v turnaji. Hrála pestře, vyrovnala se s nepříjemnými čopy soupeřky a především odvrátila všech osm brejkbolů, kterým čelila.

Například v osmé hře prvního setu prohrávala už 0:40, ale pěti fiftýny v řadě hrozbu ztráty podání zažehnala.

Sama byla při brejkbolech stoprocentní a oba využila. Ten první hned v první hře utkání a druhý ve třetím gamu druhého setu. Po necelé hodině a půl využila při svém podání první mečbol, chybující Bartyová trefila returnem síť.

Serena Williamsová

„Po mečbolu jsem cítila velkou úlevu,“ řekla s úsměvem Plíšková.

„Vypadá to, že jsem vyhrála jednoduše, jenže každý game byl těžký. Čelila jsem mnoha brejkbolům, ale v důležitých momentech jsem zahrála dobře,“ pochvalovala si předloňská finalistka newyorského grandslamu.

S třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězkou Williamsovou hrála Plíšková naposledy předloni právě na US Open a v semifinále zvítězila. Na okruhu se střetly ještě ve Stanfordu před čtyřmi lety, kdy Plíšková prohrála.

Williamsová se letos vrátila na kurty po loňském porodu dcery Olympie a znovu patří mezi nejlepší, což dokázala postupem do finále Wimbledonu.

„Nemyslím si, že se něco změnilo v její hře, to se asi nezmění už nikdy. Záleží, jak servíruje, od toho se to bude hodně odvíjet. Nicméně, já mám svoje zbraně. Tady to na ni umím, takže věřím, že šance zase bude,“ řekla Plíšková.

Karolína Plíšková na US Open
Serena Williamsová se natahuje na return

Šestatřicetiletá Američanka slova české hráčky v utkání s Kanepiovou potvrdila. Nastřílela 46 vítězných úderů a 18 es.

Zápas s Estonkou rozjela ve velkém stylu, první set získala za pouhých 19 minut a soupeřce povolila jen šest míčů. Druhou sadu sice prohrála, ale ve třetí si postup k nadšení publika pohlídala.

Obhájci titulů Nadala a Stephensová jdou dál

Obhájce titulu Rafael Nadal porazil v osmifinále US Open Nikoloze Basilašviliho z Gruzie 6:3, 6:3, 6:7, 6:4 a čeká ho rakouský tenista Dominic Thiem.

Obhájkyně titulu a třetí nasazená Sloane Stephensová postoupila na US Open do čtvrtfinále. Američanka si poradila s přemožitelkou Barbory Strýcové Elise Mertensovou z Belgie bez problémů dvakrát 6:3.

Stephensová za pomoci svého stylu, dobře namíchaného „koktejlu“ obrany s útokem, vyhrála za hodinu a šestadvacet minut.

Mertensové vrátila nedávnou porážku ze Cincinnati. „Věděla jsem, že budu muset tentokrát přidat a odehrála jsem solidní zápas. Nemůžu si přát víc,“ řekla pětadvacetiletá Američanka.

V repríze loňského čtvrtfinále si zahraje s Lotyškou Anastasijí Sevastovou, která vyřadila Ukrajinku Elinu Svitolinovou.

Sloane Stephensová se raduje z postupu do čtvrtfinále.

„Sáhla jsem si na dno,“ vzpomínala Stephensová na rok starou dramatickou výhru nad Sevastovovou 7:6 ve třetím setu.

Postoupil i třetí nasazený Juan Matín del Potro z Argentiny, který porazil hladce 6:4, 6:3 a 6:1 turnajovou dvacítku Bornu Čoriče z Chorvatska.

Jediné komplikace měl devětadvacetiletý Argentinec v úvodním setu, kdy ztratil vedení 4:1. Pak už soupeři nedovolil žádný brejkbol a ve čtvrtfinále se utká s domácím Johnem Isnerem.

Tento Američan vyhrál pětisetovou bitvu servismanů, když přestřílel Kanaďana Milose Raonice 20:18 na esa a zvítězil 3:6, 6:3, 6:4, 3:6 a 6:2. Isner tak porazil Kanaďana na grandslamu stejně jako letos ve Wimbledonu.

„Každý asi čekal pět tie-breaků, ale naštěstí se nekonal ani jeden a dokázal jsem to v pátém docela snadno. Šel jsem do zápasu s tím, že to odehraju bez sedmičky ve skóre,“ řekl třiatřicetiletý Isner, jehož servis měl rychlost až 227 km/h.