Plíšková a Šafářová jsou v Torontu ve čtvrtfinále. Strýcová vypadla

19:10aktualizováno  23:45
toronto - Karolína Plíšková si na turnaji v Torontu zahraje čtvrtfinále. Světové jedničce usnadnila ve třetím kole postup Naomi Ósakaová z Japonska, která utkání kvůli zranění břišních svalů za stavu 0:1 v rozhodující třetí sadě vzdala.

Karolína Plíšková jde úspěšně za obhajobou postu světové jedničky. foto: ČTK/AP

Bizarní výmluva kvůli dopingu. Mámě při vaření spadly prášky do tortellin, říká Erraniová

Ve čtvrtfinále je i Lucie Šafářová, jež si s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou poradila ve třech setech. Dohrála naopak Barbora Strýcová. Světové dvojce Simoně Halepové z Rumunska příliš odporu nekladla a prohrála 1:6 a 0:6.

Plíšková, která startuje na prvním turnaji v roli světové jedničky, vyhrála první set 6:2. Ve druhém se ale Ósakaová zlepšila a po vítězství 7:4 tie-breaku vyrovnala.

Hned v úvodní hře rozhodující sady ale padesátá tenistka žebříčku ztratila servis a vzápětí si zavolala lékaře. Po krátké poradě utkání vzdala.

Wimbledon 2017: Karolína Plíšková v souboji s Magdalenou Rybárikovou.
Tenistka Karolína Plíšková

„Naomi je opravdu líto, protože hrála velmi dobře. Hlavně ve druhém setu se zvedla a tvrdě bojovala,“ řekla Plíšková.

Ve dvou setech zaznamenala 13 es. „Hrála jsem lépe než v prvním zápase s Pavljučenkovovou. Hlavně mi vycházelo podání, které jsem dneska ani jednou neztratila. Ze servisu mám radost,“ dodala.

O postup do semifinále si pětadvacetiletá Plíšková zahraje s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou, která si poradila 6:3, 6:1 s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. S vítěznou Dánkou se utkala letos už třikrát a dvakrát vyhrála.

Strýcová uhrála jediný gem

Šafářová první sadu vyhrála nad Makarovovou 6:3 poté, co si Ruska nechala ošetřit záda, pak ale promarnila vedení 5:2, jeden mečbol a druhou sadu ztratila v tie-breaku.

V rozhodujícím setu si česká tenistka vypracovala náskok 5:0 a nakonec ho ovládla poměrem 6:2.

Její další soupeřkou bude buď nasazená trojka Angelique Kerberová z Německa, nebo Američanka Sloane Stephensová, přemožitelka Petry Kvitové.

Barbora Strýcová.

Strýcová dokázala s Halepovou držet krok jen v úvodu prvního setu, pak zápas zcela ovládla favorizovaná soupeřka a získala jedenáct gamů za sebou.

Česká tenistka sice odvrátila tři mečboly, ale nakonec s obhájkyní titulu a předloňskou finalistkou prohrála přesně za hodinu.