Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Plíšková je po dvou letech ve 3. kole US Open, Šafářová, Allertová a Siniaková končí

19:00aktualizováno  2. září 10:03
NEW YORK/PRAHA - Lucii Šafářové nevyšel ve 2. kole US Open pokus překvapit nasazenou pětku Simonu Halepovou a po hodině a půl prohrála 3:6 a 4:6. Neuspěly ani Denisa Allertová, která podlehla Švédce Johanně Larssonové 1:6 a 3:6, a Kateřina Siniaková, která nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou, jíž podlehla 6:4, 4:6 a 4:6. Karolína Plíšková naopak duel proti Paraguajce Monserat Gonzálezové zvládla a po výhře 6:1 a 7:5 si po dvou letech zahraje ve 3. kole US Open.

Karolína Plíšková si ve 2. kole snadno poradila s Paraguajkou Monserat Gonzálezovou. foto: ČTK/AP

Kvitová nezaváhala, na US Open vyřadila tureckou debutantku. Veselý vzdal pro zranění

Turnajová desítka Plíšková získala proti 192. hráčce světa Gonzálezové hladce první set a směřovala za vítězstvím ve druhém, ale za stavu 4:2 se její suverénní představení mírně zadrhlo.

Paraguayka čtyřiadvacetileté Češce poprvé zápase prolomila servis a srovnala na 4:4. Poslední slovo však měla Plíšková, jež si ve dvanácté hře vypracovala při podání soupeřky první mečbol.

Plíšková: Bylo to docela dobré

Využila ho bekhendovým lobem, který Gonzálezová zvládla odvrátit jen do autu.

„Bylo to docela dobré. V druhém setu nastaly menší komplikace, soupeřka se trošku zvedla, zahrála tam pár dobrých míčů. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Počkala jsem si na svou šanci, kdy ona udělá pár chyb v gamu, kterých jsem využila. Je dobře, že jsem nemusela jít do třetího setu,“ řekla Radiožurnálu Plíšková.

Překvapení na US Open. Vypadli favorité Muguruzaová a Raonic

Jedenáctá hráčka světového žebříčku vynechala olympijské hry v Riu de Janeiro a v generálce na US Open triumfovala na silně obsazeném turnaji v Cincinnati. Aktuálně tak prožívá sedmizápasovou vítěznou sérii.

„Po vyhraném turnaji se hraje líp. Jsem spokojená se svým tenisem. Myslím, že to nebylo tak, že by soupeřky všechno vyházely, ale i já jsem hrála dobře,“ řekla rodačka z Loun.

Aktuální česká jednička Plíšková je ve třetím kole US Open podruhé v kariéře. O první postup do grandslamového osmifinále se utká s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou.

Šafářová: Těch chyb bylo strašně moc

Bývalé finalistky Roland Garros Šafářová (2015) s Halepovou (2014) hrály utkání pod zataženou střechou hlavního kurtu Arthura Ashe, neboť v New Yorku v úvodu dnešního programu pršelo.

Ani jedna z hráček nebyla příliš jistá na servisu, z 19 gamů jich 11 skončilo brejkem.

Šafářová po nevydařeném úvodu dokázala srovnat ze stavu 0:3, favorizovaná Halepová však získala další tři hry a tím i set.

Vyrovnanou druhou sadu rozhodl desátý game, v němž čtyřiadvacetiletá Rumunka posedmé v zápase prolomila podání o pět let starší soupeřky a po hodině a půl ji porazila počtvrté za sebou.

Lucie Šafářová a Simona Halepová po vzájemném klání na US Open.
Karolína Plíšková a její vítězné gesto.

Hra Šafářové byla plná nepřesností, udělala 44 nevynucených chyb a zápas zakončila pátou dvojchybou.

„Měla jsem spoustu šancí, které jsem nevyužila. Ona je výborná v defenzivě, strašně míčů vrátí. Věděla jsem, že musím hrát agresivně, musím do toho chodit,“ posteskla si pro Radiožurnál Šafářová.

„Bohužel dneska těch chyb bylo víc, než by mělo být, abych ji porazila. A taky servis nefungoval tak, jak bych chtěla,“ doplnila tenistka, jež udělala 44 nevynucených chyb a zápas zakončila pátou dvojchybou.

Allertová na výhru nad Ivanovičovou nenavázala

Allertová nenavázala na vítězství z prvního kola nad bývalou světovou jedničkou Anou Ivanovičovou ze Srbska a nevyužila šanci pravděpodobně si zahrát ve 3. kole s jedničkou aktuální Serenou Williamsovou z USA.

Žebříčkové favoritce Larssonové podlehla 89. hráčka světa za rovnou hodinu.

Nad síly další české zástupkyně ve druhém kole Siniakové byla pětadvacátá nasazená Garciaová. Češka sice začala dobře a vyhrála první set, poté však už především díky většímu počtu vítězných úderů dominovala Francouzka.

Bez větších potíží postoupil do třetího kola olympijský vítěz a druhý nasazený Andy Murray z Británie, jenž zdolal 6:4, 6:1, 6:4 Španěla Marcela Granollerse.

Utkání se hrálo pod zataženou střechou centrálního kurtu, neboť v New Yorku se opět rozpršelo a program na venkovních kurtech byl přerušen.