Plekanec znovu bodoval, Montreal padl po nájezdech

7:05
NEW YORK - Tomáš Plekanec přihrál ve středečním utkání hokejové NHL na jeden gól Montrealu, Canadiens ale prohráli v Pittsburghu 3:4 po samostatných nájezdech. Třiatřicetiletý kladenský odchovanec bodoval ve třetím zápase za sebou a s 16 body za sedm gólů a devět asistencí se vyhoupl na deváté místo ligové produktivity.

Plekancův Montreal Canadiens podlehlo Pittsburghu Penguins. foto: ČTK

Penguins šli do vedení už po 13 sekundách hry, kdy se prosadil Pascal Dupuis. Za hosty vyrovnal v 5. minutě v přesilové hře Andrej Markov. Do kabin ale odcházeli veselejší domácí, když se 44 sekund před úvodní sirénou prosadil finský obránce Olli Määttä.

Plekanec přispěl gólem k výhře Montrealu. Voráček se dál trápí

Ve druhé třetině Canadiens skóre otočili dvěma góly na 3:2. Právě tímto výsledkem vyhráli první vzájemný zápas v sezoně v Pittsburghu. Jenže tentokrát se Tučňáci vzmohli na obrat. V 54. minutě vyrovnal Patric Hörnqvist a v penaltovém rozstřelu rozhodli o vítězství bekhendovými blafáky David Perron a Sidney Crosby, zatímco na druhé straně na Marca-Andrého Fleuryho v brance Pittsburghu nevyzráli Alex Galchenyuk ani David Desharnais. Penguins zlomili dlouhou sérii 37 zápasů, které prohráli, pokud museli po 40 minutách dohánět náskok soupeře.

„Otáčet zápasy je hrozně důležité a cenné, zvlášť proti soupeřům, jako je Montreal. Vítězství mě samozřejmě těší. S čím nejsem spokojený, je náš výkon ve druhé třetině, takhle hrát opravdu nemůžeme,“ konstatoval trenér domácích Mike Johnston, jehož svěřenci v prostřední dvacetiminutovce vystřelili pouze jedinkrát na branku, zatímco Montreal třináctkrát. „V jednu chvíli jsme vedli na střely 30:15 a měli jsme jasně navrch. Ale musíme si uvědomit, že se proti nám chce každý vytáhnout a my musíme hrát naplno celých šedesát minut, pokud chceme uspět,“ řekl obránce Montrealu P.K. Subban.

Zraněný gólman

Nepříjemný okamžik zažil v utkání brankář Fleury, kterého v první třetině zasáhl hokejkou pod oko spoluhráč Ben Lovejoy. Gólman Pittsburghu musel na dvě minuty z branky, pak se ale zase vrátil. „Na chvilku jsem se lekl, protože můj otec přišel o oko právě po zásahu hokejkou. Ale naštěstí to není nic vážného, jen to trochu bolí,“ uvedl Fleury.

Také v druhém středečním duelu mezi Anaheimem a Edmontonem nepadlo rozhodnutí v základní hrací době. Z vítězství 4:3 v prodloužení se radovali Oilers, když rozhodující gól vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Teddy Purcell. Za Anaheim dvakrát skóroval Corey Perry a připsal si jubilejní 300. gól v NHL.

Výsledky NHL

Anaheim - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1) Branky: 11. a 47. Perry, 42. Horcoff - 25. Draisaitl, 46. Klefbom, 49. Nugent-Hopkins, 62. Purcell. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16.505. Hvězdy zápasu: 1. Purcell (Edmonton), 2. Perry (Anaheim), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Pittsburgh - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0) Branky: 1. Dupuis, 20. Määttä, 54. Hörnqvist, rozh. nájezd Perron - 5. Markov (Plekanec), 28. Gallagher, 35. Flynn. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18.455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Subban (Montreal).

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...