Plekanec zaznamenal v zápase se San José přihrávku. Montreal i přesto prohrál

7:27
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Plekanec zaznamenal v pátečním utkání NHL jednu asistenci, kterou zmírnil domácí porážku Montrealu 2:4 se San Jose. Canadiens propásli možnost vrátit se zpátky do čela soutěže, protože Pittsburgh podlehl Los Angeles 0:1 v prodloužení a přišel o sérii sedmi výher.

Tomáš Plekanec (uprostřed) se spoluhráči z Montréalu. foto: Reuters

Zaváhání Plekance, který v rohu kluziště obranného pásma špatně rozehrál, potrestalo San Jose ve 27. minutě bleskovým úderem na 4:0. Po této trefě byl po více než dvou letech z výkonnostních důvodů střídán Carey Price, který bývá hráči často označován jako aktuálně nejlepší gólman na světě.

Montreal potupil Colorado desítkou, Plekanec čtyřikrát asistoval

Montreal se poté vzchopil a vzmohl se v závěrečných minutách alespoň na zdramatizování utkání. V prvním případě po akci českého útočníka, který se ve středním pásmu zmocnil volného kotouče a založil rychlý kontr, který po přihrávce Zacha Redmonda zakončil Brian Flynn.

V Pittsburghu dominovali brankáři Matt Murray a Peter Budaj, který zneškodnil 39 střel a připsal si třetí čisté konto sezony. Slovenského gólmana nepřekonal ani Sidney Crosby, který tak má v čele tabulky kanonýrů stále náskok dvou branek před Davidem Pastrňákem. Zápas rozhodl z přečíslení tři na jednoho Tyler Toffoli.