Plekanec pomohl gólem k výhře Montrealu. Mrázek patřil mezi hvězdy zápasu

7:53
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Plekanec pomohl v pondělním utkání NHL jedním gólem k výhře Montrealu 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Tampy Bay. Kladenský odchovanec vstřelil úvodní branku duelu a skóroval poprvé od 7. listopadu.

Plekancův Montreal Canadiens podlehlo Pittsburghu Penguins. foto: ČTK

Petr Mrázek byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ve kterém ale Detroit i přes jeho 32 úspěšných zákroků prohrál v Minnesotě 1:3.

Hertl a Plekanec přihrávali na gól, Krejčí nedohrál

Plekanec nasbíral v předchozích 21 utkáních jen 12 asistencí a propadl se z první do třetí řady. Dlouhý gólový půst ukončil po hezké fintě P.K. Subbana, jehož přihrávku následně z předbrankového prostoru poslal český útočník nad vyrážečku Bena Bishopa. Canadiens v utkání vedli 1:0 a 2:1, ale v kritické 54. minutě inkasovali dvakrát během 21 sekund. Sedmou porážku týmu v řadě odvrátil vyrovnáním Dale Weise a rozstřel rozhodl Max Pacioretty. Za domácí si připsal jednu asistenci Andrej Šustr.

Trenér Detroitu Jeff Blashill měl ve zvyku gólmany pravidelně střídat, v posledních třech startech ale dostal přednost Mrázek. A český gólman opět držel výbornými zákroky naděje týmu na bodový zisk, přičemž gól na 0:2 inkasoval až v 58. minutě. Poté se Red Wings odhodlali k powerplay a trefou Pavla Dacjuka snížili. Hosté pokračovali ve hře bez brankáře, v níž útočník Minnesoty Mikko Koivu druhým gólem v zápase upravil na konečných 3:1.

Výsledky NHL

Buffalo - Washington 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 21. Ovečkin, 33. Beagle. Střely na branku: 31:26. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin, 3. Beagle (všichni Washington).

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0) Branky: 26. Kučerov, 54. Garrison, 54. Callahan (Šustr) - 16. Plekanec, 30. Galchenyuk, 55. Weise, rozhodující sam. nájezd Pacioretty. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Montreal), 2. Callahan,3. Kučerov (oba Tampa Bay).

Nashville - NY Rangers 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 34. a 52. Neal, 19. Forsberg, 48. Smith, 50. Ellis - 27. Fast, 54. Nash, 57. Miller. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.317. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Ribeiro, 3. Josi (všichni Nashville).

Minnesota - Detroit 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 58. a 59. Koivu, 12. Coyle - 59. Dacjuk. Střely na branku: 35:29. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:06 minuty, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Diváci: 19.110. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Coyle (oba Minnesota), 3. Mrázek (Detroit).

Vancouver - Los Angeles 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 16., 46. a 53. Toffoli, 22. Forbort, 32. McNabb. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Kopitar, 3. Quick (všichni Los Angeles).

San Jose - Colorado 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Marleau, 34. Karlsson, 49. Hertl - 9., 49. a 59. MacKinnon, 15. Söderberg, 32. Duchene, 48. Comeau. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. MacKinnon, 3. Duchene (všichni Colorado).