Plekanec se podílel na vítězném obratu Montrealu

7:27
NEW YORK - Český hokejový útočník Tomáš Plekanec si v NHL připsal asistenci u vítězného gólu Montrealu, který ve třetí třetině otočil zápas na ledě Columbusu a vyhrál 3:2. Dvaatřicetiletý Kladeňák tak bodoval počtvrté v posledních pěti zápasech, v nichž dohromady zaznamenal gól a tři přihrávky.

Tomáš Plekanec a Ryan Johansen foto: Reuters

Canadiens sice domácí Blue Jackets jasně přehráli, ještě devět minut před koncem ale prohrávali 0:2. Pak však během necelých čtyř minut využili tři přesilové hry. Nejprve v 52. minutě snížil Max Pacioretty, za další tři minuty vyrovnal P. K. Subban a o dalších 59 sekund později Pacioretty tečoval Plekancovo nahození před branku a svou druhou trefou v zápase dokonal obrat.

Jediný gól stačil hokejistům Washingtonu, aby v souboji s Philadelphií prodloužili vítěznou sérii na domácím ledě na sedm utkání. O výhře Capitals 1:0 rozhodl už ve čtvrté minutě Jason Chimera, brankář Braden Holtby zlikvidoval všech 21 střel Flyers a počtvrté v sezoně udržel čisté konto. Zároveň vychytal čtrnáctou výhru z posledních dvaceti utkání.

Hokejisté Anaheimu se znovu dotáhli na nejlepší tým celé ligy Nashville, když ve středečním duelu porazili 4:0 Toronto. Třetím hattrickem v sezoně se o to zasloužil útočník Corey Perry, brankář Fredrik Andersen si díky 28 zákrokům připsal druhou vychytanou nulu v sezoně.

Výsledky NHL:

Columbus - Montreal 2:3 (1:0, 0:0, 1:3) Branky: 4. Connauton, 50. Johansen - 52. a 56. Pacioretty (na druhou Plekanec), 55. Subban. Střely na branku: 16:31. Diváci: 14.964. Hvězdy utkání: 1. Pacioretty, 2. Markov (oba Montreal), 3. Bobrovskij (Columbus).

Anaheim - Toronto 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Branky: 26., 35. a 59. Perry, 13. Palmieri. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.741. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Washington - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka: 4. Chimera. Střely na branku: 26:21. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby (Washington), 2. Zepp (Philadelphia), 3. Chimera (Washington).

Los Angeles - New Jersey 3:5 (0:1, 1:4, 2:0) Branky: 22. Brown, 48. Gáborík, 60. Justin Williams - 20. a 29. Bernier, 30. Havlát (Eliáš), 31. Cammalleri, 38. Ryder. Střely na branku: 26:20. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Larsson (oba New Jersey), 3. McNabb (Los Angeles).