Plekanec jediným gólem zařídil výhru Montrealu

9:04
Filadelfie - Velmi důležitý krok k postupu do play off zámořské NHL udělali hokejisté Montrealu. V pátečním utkání zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 na ledě Philadelphie a v tabulce Východní konference poskočili na šesté místo.

Plekanec se raduje s Hamrlíkem z vítězné branky. foto: Reuters

Jediný gól zápasu vstřelil v 10. minutě český útočník Tomáš Plekanec.

První hvězdou večera byl ale vyhlášen brankář Jaroslav Halák, který zlikvidoval všech 35 střel. Nejvíce svůj tým podržel v třetí třetině, kterou Flyers vyhráli na střely 14:3. "Dneska jako bych puk přitahoval. Měl jsem několikrát velké štěstí, ale tak to prostě chodí," prohlásil slovenský gólman.

Letci sice podali mnohem lepší výkon než při čtvrteční prohře 4:6 s New York Islanders, ale sedmé porážce z posledních devíti zápasů nezabránili.

"Hráli jsme dobře. Nevidím jedinou věc, kterou bych nám mohl vytknout, samozřejmě s výjimkou výsledku," uvedl brankář Philadelphie Brian Boucher.

Canadiens si díky výhře udrželi čtyřbodový náskok před devátými New York Rangers, kteří zvítězili 5:0 na ledě Tampy Bay. Naopak osmá Philadelphia spolu se sedmým Bostonem mají před Rangers a desátou Atlantou už jen dvoubodový náskok.

Jezdci rozhodli o svém triumfu v Tampě už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Třetí gól vstřelil český útočník Václav Prospal, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. "Chtěli jsme využít zaváhání našich soupeřů a jsme rádi, že se nám to povedlo," radoval se brankář Henrik Lundqvist, který si připsal 30 zákroků a čtvrté čisté konto v sezoně.

Přímou bitvu o postup do play off svedli v Západní konferenci hokejisté Colorada a Calgary. Úspěšnější byli nakonec hosté, kteří zvítězili 2:1 a na devátém místě tabulky mají stejně bodů jako osmé Colorado, které má však zápas k dobru. Avalanche, kteří ještě 17. března drželi na Calgary náskok devíti bodů, si připsali čtvrtou porážku v řadě, naopak Flames vyhráli už potřetí za sebou.

Klíčové góly vstřelilo Calgary na začátku druhé a třetí třetiny, za domácí odpověděl v 48. minutě T. J. Galiardi. Nikdo další už ale brankáře Miikku Kiprusoffa nepřekonal, finský gólman si nakonec připsal 35 zákroků a na vítězství svého týmu měl lví podíl. "Colorado bylo před námi a my jsme věděli, že pokud chceme myslet na play off, musíme dnes bezpodmínečně vyhrát. Tvrdě jsme makali a získali dva důležité body," radoval se Kiprusoff.

Hráči Colorada se po zápase snažili hodit porážku rychle za hlavu.

"Prohráli jsme, ale musíme myslet pozitivně a ne negativně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bojovali jsme tvrdě až do konce. Podali jsme dobrý výkon, když ho příště zopakujeme, určitě vyhrajeme," burcoval mužstvo kapitán Adam Foote.

Zaváhání Avalanche využil Vancouver, který zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech nad Anaheimem a zajistil si účast ve vyřazovacích bojích.

Rozhodující nájezd proměnil slovenský útočník Pavol Demitra, jenž odehrál druhý zápas poté, co čtyři utkání vynechal kvůli zdravotním problémům manželky.

Hvězdou večera se však stal nováček Michael Grabner, který vstřelil první tři góly Canucks a připsal si premiérový hattrick v NHL. Po dvou gólech v dresu Anaheimu zaznamenali Saku Koivu a Teemu Selänne, jenž se s celkovým počtem 603 branek stal nejlepším finským střelcem v historii NHL, když o dva zásahy překonal legendárního Jariho Kurriho.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...