Plekanec dal gól a stal se hvězdou večera. Montreal i tak prohrál

8:32
NEW YORK - Gólem a asistencí se v pondělním utkání NHL blýskl Tomáš Plekanec, jeho Montreal ale prohrál na ledě Tampy Bay 2:4. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou večera za Stevenem Stamkosem, který vstřelil dvě branky domácích a na další přihrál.

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec. foto: Reuters

Tampě vyšla hlavně první třetina, po níž Lightning vedli díky trefám Valtteriho Filppuly a Stamkose 2:0, hned na začátku druhého dějství přidal třetí gól Victor Hedman. Pak začal úřadovat Plekanec. Ve 32. minutě svým 21. gólem v sezoně snížil na 1:3, když v přesilovce překvapil brankáře Bishopa nahozením na branku z nulového úhlu, v první minutě třetí třetiny pak kladenský odchovanec vyzrál na Bishopa znovu, když vystihl jeho rozehrávku u zadního mantinelu a přihrál puk před prázdnou branku P. A. Parenteauovi.

O vyrovnání už ale Canadiens usilovali marně. Gólman Tampy svá předchozí zaváhání několikrát napravil a odolal i velkému náporu soupeře při power-play, které 65 sekund před koncem ukončil trefou do prázdné branky Stamkos.

VÝSLEDKY NHL

Buffalo - Washington 3:4 po sam. nájezdech

(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0) Branky: 6. Ennis, 11. Hodgson, 54. Larsson - 46. a rozhodující sam. nájezd Kuzněcov, 10. Glencross, 27. Green

Los Angeles - Arizona 1:0

(0:0, 1:0, 0:0) Branka: 39. Andreoff

Edmonton - Toronto 4:1

(4:1, 0:0, 0:0) Branky: 1. a 9. Pouliot, 8. Eberle, 11. Lander - 14. Van Riemsdyk

Tampa Bay - Montreal 4:2

(2:0, 1:1, 1:1) Branky: 16. a 59. Stamkos, 11. Filppula, 23. Hedman - 32. Plekanec, 41. Parenteau (Plekanec)