Plekanec ani Voráček nebodovali. Flyers prohráli ve Washingtonu

7:14
NEW YORK - Bodová série hokejového útočníka Philadelphie Jakuba Voráčka v NHL po šesti zápasech skončila ve Washingtonu. Flyers v dnešním utkání na ledě nejlepšího týmu soutěže prohráli 2:3 a na postupové příčky do play off ztrácejí čtyři body.

Brankář Montréal Canadiens padá po zákroku útočníka týmu Carolina Hurricanes. foto: Paul Chiasson/The Canadian Press via APČTK

Nejproduktivnější Čech v NHL Voráček v uplynulých šesti duelech zaznamenal 11 bodů, v neděli si ale vylámal zuby na Bradenu Holtbym. Gólman Washingtonu zlikvidoval 33 střel hostů, z toho tři Voráčkovy, a byl jedním z hlavních strůjců vítězství favorita.

‚Hokejisté‘ Buffala popíjeli pivo. Zřejmě proto, že se nevešli na střídačku

Philadelphia vedla ve Washingtonu od 19. minuty, kdy se trefil Michael Del Zotto, v rozmezí 69 sekund v druhé části však skóre otočilo ruské duo Alexandr Ovečkin, Dmitrij Orlov. Kanonýr Ovečkin zaznamenal třicátý gól v sezoně a stíhá nejlepšího střelce ligy Patricka Kanea z Chicaga (32).

Kapitán Capitals dosáhl na hranici 30 gólů i ve své jedenácté sezoně od vstupu do NHL, což v milosti dosáhli pouze Wayne Gretzky a Mike Gartner. „Musíte prostě dělat to, co máte. Nebyl to hezký gól, ale byl důležitý. To mi stačí,“ komentoval Ovečkin svou teč střely Karla Alznera.

Hned v první minutě třetí části svitla Flyers naděje po vyrovnání Nicka Schultze, jenž skóroval poprvé v ročníku, ale ve 46. minutě projel od vlastní branky obránce Matt Niskanen a sólo zakončil vítězným gólem.

Po sobotním čtyřbodovém představení proti Edmontonu se dnes neprosadil Tomáš Plekanec, ale jeho Montreal získal dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech nad Carolinou.

Oilers po porážce 1:5 s Canadiens utrpěli další debakl v New Yorku, kde je deklasovali 8:1 Islanders. Hattrickem se blýskl Kyle Okposo, jediný gól hostů vstřelila jednička loňského draftu Connor McDavid.