Sparta otočila zápas s Kometou, v prodloužení vyhrála 4:3. Nepomohl ani Plekanec

17:41aktualizováno  20:58
BRNO/PRAHA - Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávce 25. kola extraligy na ledě Brna 4:3 v prodloužení a pokazili premiéru Tomáše Plekance a Martina Erata v dresu Komety. Plekanec si v utkání připsal gól a asistenci, Erat při svém prvním startu v sezoně zaznamenal dvě finální přihrávky. Zápas rozhodl v čase 60:46 Andrej Kudrna.

Tomáš Plekanec. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Kometa Brno - Sparta 3:4 po prodloužení (1:0, 2:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Plášek ml.(Plekanec, Erat), 29. Zaťovič (Holík), 30. Plekanec (Erat)  - 23. Pavelka (Pech), 37. Pšenička (Piskáček), 56. de la Rose (Dvořák), 61. Kudrna (Pavelka)

HC Kometa Brno: Kašík – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – R. Zohorna, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Delisle, Pavelka, Blain, Tomáš Dvořák, de la Rose, T. Voráček – Jarůšek, Sill, Forman – Buchtele, Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Veselý – Pšenička, Novák.

Sparta začala aktivně, ale Kometa rychle získala převahu. V 5. minutě se zkoušel individuálně prosadit Holík, trefil však jen tyč. O dvě minuty později již domácí vedli. Po spolupráci Erata s Plekancem přesně střílel Plášek.

V polovině první třetiny mohl zvýšit osamocený Köhler, Machovský byl ale připraven. Brankář Sparty byl poté ústřední postavou svého týmu. Při Vránově vyloučení jej nepřekonal aktivní Mueller a Machovský ustál i další nebezpečné šance. V úvodní dvacetiminutovce si připsal 13 zákroků.

Hosté dokázali vyrovnat v první přesilové hře. Při Gulašiho vyloučení chyboval Kašík za brankou a z následného závaru se prosadil Pavelka. Stejný obránce nebezpečně střílel ve 25. minutě.

Následně Kometa udeřila dvakrát v rozmezí 17 sekund. Nejprve Zaťovič tečoval Holíkovu střelu a puk přeskočil Machovského, poté si po Eratově přihrávce připsal premiérový gól v brněnském dresu osamocený Plekanec.

Velice intenzivní byla bitka Tomáše Malce a Stevena Delisleho.
V hledišti nemohla chybět ani přítelkyně Tomáše Plekance, která bydlí v Brně -...

Pražané však ještě ve druhé třetině dali kontaktní gól. První brankou v extralize se o to v 37. minutě postaral útočník Pšenička. Hosté mohli srovnat v početní výhodě, ale proti oslabenému soupeři neuspěli stejně jako Kometa o tři minuty později.

Když byl v 55. minutě vyloučen kapitán domácích Čermák, Sparta svou převahu ve třetí části přetavila ve vyrovnání. Kašíka překonal obránce De la Rose. V závěru normální hrací doby měl rozhodnutí na hokejce Čermák, Machovský jeho střelu zlikvidoval a muselo se prodlužovat.

Hrdinou utkání se stal Kudrna, který v první minutě nastavení rozhodl o výhře hostů.