Plekancův gól sebral New Jersey naději na bodový zisk

7:25aktualizováno  8:17
NEW YORK - Český hokejista Tomáš Plekanec pečetil v pátečním utkání NHL gólem do prázdné branky výhru Montrealu 4:2 na ledě New Jersey. Dvaatřicetiletý útočník tím ukončil závěrečný nápor hráčů Devils, kteří v poslední třetině snížili i s přispěním asistence Jaromíra Jágra z 0:3 na 2:3. V sestavě poražených se objevil Patrik Eliáš, který týmu chyběl předchozí dva týdny kvůli příušnicím.

Plekancův gól sebral New Jersey naději na bodový zisk. foto: ČTK

Generální manažer a zároveň jeden z členů trenérského triumvirátu New Jersey Lou Lamoriello si po utkání stěžoval, že jeho svěřenci v úvodních dvou třetinách až příliš často přicházeli o kotouč. Jednu ztrátu vyrobil i Jágr, po které následně padl první gól zápasu. Devils měli taky smůlu, neboť si dali nejen vlastence, ale dvakrát trefili i tyč. V prvním případě zastavila branková konstrukce střelu Marka Židlického.

Špatný start do zápasu doháněli i hokejisté Tampy Bay, kteří v Pittsburghu prohrávali po čtrnácti minutách hry 0:3. Lightning se i díky dvěma přihrávkám Ondřeje Paláta dostali dvakrát na rozdíl jedné branky (2:3 a 3:4), ale nakonec soupeři podlehli 3:6. Frýdeckomístecký rodák ale opět potvrdil formu z minulých dní, když v posledních pěti zápasech nasbíral celkem deset bodů.

Naopak Jakub Voráček nebodoval ve třetím utkání z posledních čtyř zápasů a jeho nižší produktivita se odrazila i ve výsledcích Philadelphie. Flyers v pátek prohráli 1:2 na ledě Caroliny, nejslabšího týmu Východní konference, a prodloužili sérii neúspěchů na čtyři utkání. Voráček je přesto stále v čele produktivity soutěže s tříbodovým náskokem před Tylerem Seguinem z Dallasu.

I přes spolehlivý výkon českého brankáře Michala Neuvirtha podlehlo Buffalo doma Floridě 0:2. Rodák z Ústí nad Labem inkasoval dvakrát v první třetině z hole Brada Boyese a Nicka Bjugstada a celkově kryl 31 střel, přesto si připsal čtvrtou prohru v řadě. Jeho protějšek Roberto Luongo naopak potřeboval třicet zákroků k 68. nule v kariéře a v historické tabulce se v počtu vychytaných čistých kont osamostatnil na třinácté pozici. Před sebou má i na šestém místě Dominika Haška, který si v NHL připsal 81 nul.

Výsledky NHL:

Buffalo - Florida 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 4. Boyes, 12. Bjugstad. Střely na branku: 30:33. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,94 procenta. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Boyes, 3. Bjugstad (všichni Florida).

New Jersey - Montreal 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 44. Ryder, 55. Cammalleri (Jágr) - 27. a 43. Bournival, 40. Pacioretty, 60. Plekanec. Střely na branku: 24:26. Diváci: 16 174. Hvězdy zápasu: 1. Bournival, 2. Subban (oba Montreal), 3. Ryder (New Jersey).

Pittsburgh - Tampa Bay 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 52. a 60. Downie, 2. Kunitz, 7. Ebbett, 14. Malkin, 38. Ehrhoff - 16. Boyle (Palát), 33. Hedman (Palát), 52. Killorn. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 655. Hvězdy zápasu: 1. Downie, 2. Ebbett, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Carolina - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. Malone, 21. E. Staal - 49. Van de Velde. Střely na branku: 26:24. Diváci: 12 682. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Malone, 3. Ward (všichni Carolina).

Minnesota - Toronto 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 31. Brodziak, 48. Spurgeon, 50. Koivu - 43. Franson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19 168. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Koivu, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Calgary - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Gaudreau (Hudler) - 8. a 53. Tavares. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (NY Islanders), 2. Bouma (Calgary), 3. Halák (NY Islanders).

Colorado - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 28. Briere, rozhodující sam. nájezd Duchene - 45. Pouliot. Střely na branku: 28:28. Diváci: 16.050. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Briere (oba Colorado), 3. Pouliot (Edmonton).

Anaheim - St. Louis 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
Branky: 7. Getzlaf, 26. Palmieri, 31. Cogliano, 51. Beleskey - 23. Oshie, 27. Shattenkirk, 37. Steen. Střely na branku: 33:42. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Steen (St. Louis), 3. Beleskey (Anaheim).